Bydlení Byty Chaty Domy Inspirace pro bydlení

Dřevěný nábytek má své nezastupitelné místo i ve 21. století

Napsáno angelo

Mnohokrát v okolí uslyšíte názory o tom, jak je nyní nábytek nekvalitní a už to není to, co bývalo. Stále je však mezi námi voňavé, přírodní dřevo, které je stále více vyhledáváno do stavebního a nábytkářského průmyslu.

O tom proč je dřevěný nábytek oblíbený, by uměli mluvit nejen naši rodiče, ale i milovníci masivu. Je nejen nábytkem, který vydrží roky a dědí se z generace na generaci, ale také kvalitním a přizpůsobivým společníkem do každého interiéru. Je prostě nenahraditelný.

Pokud byste hledali důvody, proč máte mít právě dřevěný masivní nábytek, dozvíte se je teď. Prvním je ten, že dřevěný nábytek je z přírodního dřeva, které vnese do každého interiéru nenahraditelnou živou atmosféru. Je to z důvodu kvalitního voňavého dřeva přímo z lesů. Masivní nábytek, který naleznete na dřevko, je vyráběn z masivního buku a borovice. Ty jsou významné pro svoji tvrdost, vůni a pevnost. Kromě toho tyto druhy neuvolňují žádné škodlivé látky a jsou vhodné pro alergiky.

Druhým důvodem je nadčasovost dřevěného nábytku. Dřevo bylo stylové a šlo s dobou od začátku. Vzpomeňte si jen na nábytek u prarodičů, který si v tu chvíli představujete ve vašem moderním obývacím pokoji. Takový dřevěný nábytek můžete donekonečna ladit do každého stylu. Vynikne v rustikálním, skandinávském, provensálském, klasickém i minimalistickém interiéru.

Do třetího důvodu lze zařadit snadnou udržitelnost nábytku. Pokud by se vyskytl škrábanec nebo odloupený kousek na laminátu či dřevotřísce, tak snadno to neopravíte. U masivního nábytku však vždy existuje řešení. Tento nábytek můžete donekonečna brousit, lakovat, voskovat či vyplňovat tmelem. Možná proto nábytek z masivu vydržel starým lidem až dosud. Pravidelně ho renovovali a oživovali. Na dřevěný nábytek však nepoužívejte chemikálie ani přípravky s jejich látkami. K čištění stačí bavlněný hadřík a čistá voda.

Posledním důvodem ke koupi masivního nábytku je dlouhá životnost a ušetřené peníze. I když na první pohled ceny na masivním nábytku nevypadají nejmenší, z dlouhodobého hlediska peníze ušetříte. U materiálů, které napodobují dřevo se může rychle stát, že se poškodí, nedají se opravit a vy se tak můžete opět ťapnout po peněžence. Masivní nábytek při pravidelném udržování a povrchové úpravě vydrží léta. Později jej můžete posunout vašim dětem.

About the author

angelo

Leave a Comment