Tipy & Triky

Položky ve sběrných dvorech, kde vás výkupem mohou překvapit

Napsáno angelo

Každému je jasné, že jakmile máme dostatek železného šrotu, nebo dokonce kupu některého lepšího kovu, tak je nejlepší cesta rovnou na sběrný dvůr. Možná ale budete někdy překvapeni tím, co všechno opravdu sběrné dvory mohou vykupovat.

Velice často se totiž můžeme setkávat s tím, že za různé částky sběrné dvory vykupují i jinak sekundární materiály a předměty, které se donedávna na seznam nedostávaly. A ty nejzajímavější vám představíme v tomto článku.

Proč si nepřivydělat na papíru

Výkup papíru je opravdu naprostá realita. Většinou se sice pohybují ceny kilogramu ve velice nízkých číslech. Může se ale stát, že se nám v průběhu let nahromadí neuvěřitelné množství různých balíků papíru. A co potom s nimi? Jednou variantou je zkrátka ucpání všech sběrných kontejnerů v okolí. Tou druhou je potom výkup starého papíru Plzeň. Nedá se očekávat, že si za odvezený papír odnesete miliony, ale i několik stovek za zbavení se odpadu z domácnosti ještě nikoho rozhodně neurazilo.

Směsné výkupy barevných kovů

To, že jsou naprosto běžně vykupovány například hliník nebo měď, to se nezměnilo a nejspíš ani nikdy nezmění. Spousta firem ale ulehčila tuto službu zkrátka tím, že obojí dokázala hodit do jednoho pytle. Příkladem je tak výkup barevných kovů Plzeň. Zde můžete přinést celou řadu barevných druhů kovů, mezi které patří právě již zmíněný hliník a měď. Občas se ale stává, že sběrné dvory i přes nabízení této služby budou preferovat rozebrání na jednotlivé kovy. Ve své podstatě ale na takové situace vždycky zbohatnete právě vy.

Výkup autobaterií

Původně byly autobaterie jenom předmětem na ekologickou likvidaci na správných místech. Ale postupem času se vykup autobaterií v Plzni stal poměrně oblíbeným trendem. Obě strany na tom přitom zbohatnou. Cena, za které se občas vykupují staré baterie, dokáže být opravdu příjemná. Samotná baterie už přitom není funkční a pro vás je tak jenom bezcenným odpadem. Uvnitř se ale běžně nachází stříbrné a zlaté částečky, které jsou součástí vodivých ploch. Pro demontáž a likvidace baterie je ale rozhodně potřeba odborné prostředí a znalosti.

About the author

angelo

Leave a Comment