Bydlení Tipy & Triky

Objektivně o plovoucí podlaze: Jaké má výhody a nevýhody?

Napsáno angelo

Téměř všichni ve vašem okolí ji mají a přemýšlíte o tom, že byste si ji také pořídili? Pokud ve vás přesto hlodá červíček pochybností, neukvapujte se a seznamte se se všemi výhodami a nevýhodami. Plovoucí podlaha je obvykle dobrou volbou, ale někdy je mnohem lepší řešení v podobě lepené podlahy.

Pozor na výběr podlahové krytiny

Odborníci na plovoucí podlahy Brno z řemeslnického cechu EKOMPLEX upozorňují, že naprosto zásadní je výběr vhodné podlahové krytiny. Chcete-li, aby vám podlaha dobře sloužila po mnoho let, zaměřte se především na odolnost, životnost a v neposlední řadě také na to, jak moc ji můžete namáhat. Neméně důležité jsou samozřejmě i další kritéria: bezpečnost, zdravotní nezávadnost či náročnost údržby.

Výhody plovoucí podlahy

Charakteristickým znakem plovoucí podlahy je to, že není pevně spojena s podkladem. Díky tomu pokládka plovoucích podlah poměrně snadná a časově nenáročná. To samé platí i o případné demontáži.

Pro zručného kutila je pokládka plovoucích podlah hračka a obejde se i bez pomoci odborníka. Na druhou stranu je důležité dodržovat doporučené technologické postupy. Je to jako když montujete sádrokarton – nic složitého, ale bez předchozích zkušeností můžete udělat zbytečnou chybu.

K dalším výhodám plovoucích podlah patří menší nároky na pevnost podloží, dobrá akustická izolace (nízká úroveň kročejového hluku) a snadná údržba. Za zmínku stojí také vhodnost pro systém podlahového vytápění.

Kdy plovoucí podlaha není dobrou volbou?

Plovoucí podlahy nejsou vhodné do prostředí s vyšší vlhkostí vzduchu (koupelna, záchod, okolí vnitřního bazénu…) ani do místností, kde je podlahová krytina více namáhána. Pokud se na podlahu chystáte umístit předmět, který ji bodově zatíží, raději zvolte lepenou podlahu.

About the author

angelo

Leave a Comment