Bydlení

Jak vypadá dokonalá praktická skříň?

Proč kupovat skříň? Samozřejmě proto, abyste zvýšili počet úložných prostor ve vašem domě nebo bytě. Proto, abyste měli kam dávat své věci. Skříň je zcela logicky kusem nábytku, který je možné označit za maximálně praktický. Jak z tohoto pohledu vypadá ta dokonalá?

Je velká

Čím je skříň větší, tím nabídne i větší objem vnitřního prostoru. A tím více se vám do ní vejde věcí. Pokud chcete mát skříň co možná nejpraktičtější, rozměřte si prostor kam ji umístíte. A další krok? Obstarejte si novou skříň, která bude daným rozměrům do posledního centimetru odpovídat. A to i s ohledem na výšku, která může být až ke stropu.

Nepotřebuje prostor navíc

Díky tomu se nemusíte obávat, že by taková skříň jakkoliv omezovala průchod vaším bytem, nebo by vás limitovala v rozložení nábytku. Jak zajistit, aby prostor navíc skutečně nepotřebovala? Staří zvolit to správné, tedy posuvné otevírání. To je v tomto sortimentu jasným moderním trendem. Na co se při jeho výběru zaměřit?

  • Počet křídel
  • Kvalita kování
  • Dojezdy

Má optimální rozdělení vnitřního prostoru

Je celá řada různých věcí, které budete do skříně dávat. A tomu by mělo odpovídat i rozvržení vnitřního prostoru. Základem je optimální počet polic a jejich velikost. Dále je vhodné mít zde i šatní tyč na pověšení ramínek. Zapomínat by se nemělo ani na takzvanou technickou část, kde je možné mít uloženy věci, které nemají být vidět, ale mají být po ruce.

Nabídne i zrcadlo

Dekor skříně by měl být volený primárně pode vkusu, ale i nádechu celého interiéru. Nejde však o to jediné, co by měla moderní skříň mít. Praktickým prvkem je rozhodně i zrcadlo. Proč právě to? Jelikož když už si vezmete ze skříně určitý kus oblečení, není nutné nikam chodit a můžete si ho hned vyzkoušet. Zde jasně platí, že čím bude zrcadlo větší, tím bude skříň praktičtější. Umísťuje se jednoduše na křídlo skříně.

 

About the author

angelo

Leave a Comment