Komerční články

Na co se zaměřit při nákupu 3D televizoru?

Napsáno angelo

Ačkoli byly 3D televize ještě před nedávnem nepříliš rozšířené, v současné době je lze nalézt v mnoha domácnostech. Pokud aktuálně také uvažujete o nákupu, přečtěte si našeho malého průvodce.

3D televize: LED, LCD anebo plazma?

Není to tak dávno, co došlo k digitalizaci televizního a rozhlasového vysílání, před časem pak nastal další mezník ve světě televizorů, a tím byl příchod zařízení, které umožňuje sledovat 3D filmy. Na co se tedy zaměřit, zvažujete-li rovněž jeho pořízení?

  • Typ televizoru. Předně je nutné zvážit, zda pro vás bude vhodnější 3D LED televize, 3D plazmová televize anebo LCD televizor. Dle mnoha e-shopů jako např. Expert.cz je dlouhodobě nejprodávanější první z těchto variant, což o lecčem svědčí.
  • Velikost úhlopříčky. Je pochopitelné, že 3D filmy vyniknou zejména na větších obrazovkách. Na druhou stranu by je měl divák sledovat cca ze vzdálenosti dvoj- až trojnásobku délky úhlopříčky a navíc jsou mnozí limitováni i prostorem v domácnosti.
  • Rozlišení 3D televizorů. Všechna tato zařízení jsou vyráběna minimálně ve Full HD rozlišení (1920×1080), což je garancí špičkové kvality obrazu. Navíc již nějaký čas lze pořídit 3D televizi i s Ultra HD rozlišením (3840×2160), a to je další krok směrem k dokonalému zážitku. 
  • 3D brýle. Samozřejmě že dojem trojrozměrného obrazu nevzniká jen tak. Kromě televizoru budete tedy potřebovat 3D brýle, které již většina lidí zná z projekcí filmů v kině. Pro sledování 3D televize jsou přitom nutné tzv. aktivní 3D brýle. A žádný strach, pokud je odložíte, můžete sledovat klasické vysílání.

About the author

angelo

Leave a Comment