Komerční články

Na co nezapomenout při pořizování brány k vašemu domu

Napsáno angelo

Při výběru plotu k vašemu domu často nutné myslet i na to, jakou vjezdovou bránu si k němu pořídíte. Na výběr jsou dva základní typy bran, křídlové a posuvné. Proč si vybrat právě tu druhou?

Především tak ušetříte místo. Na rozdíl od jednokřídlé či dvoukřídlé brány nemusíte myslet na to, zda máte dost prostoru na její otevření, případně, zda tím neomezujete nebo neohrožujete někoho na ulici.

guardi - 2a

Typy posuvných bran

Posuvné brány mohou být samonosné nebo pojezdové. Zatímco samonosné drží na speciálním sloupku, pojezdové posuvné brány se pohybují po zabudované „kolejnici“.

Výhodou samonosných bran je jejich umístění nad zemí. Například v zimě si tak kvůli jejímu otevření nemusíte dělat starost s odhrnováním sněhu. Zákazníky naopak může odradit to, že je třeba mít na některé boční straně další místo právě kvůli otevírání.

Snadné ovládání

Posuvnou bránu lze otevřít pomocí dálkového ovládače, identifikační karty a dnes už často s pomocí mobilního telefonu. V případě, že by vypadla elektřina lze s ránou jednoduše manipulovat ručně. Kromě toho lze otevření či zavření brány i naprogramovat na určitý čas.

guardi - 2b

Kromě snadné obsluhy je výhodou posuvných bran také odolnost vůči povětrnostním vlivům, jednoduchá údržba a elegantní design. Ve většině případů je obvyklé, že se vzhled brány sladí s plotem. Brána pak zároveň vkusně doplní váš domov.

About the author

angelo

Leave a Comment