Komerční články

Jak vybrat správnou kuchyni?

Napsáno angelo

[dropcap]P[/dropcap]rávě kuchyně je mnohými považována za srdce domu. Právě zde vznikají skvělé pochoutky, ale stejně tak zde může mnoho rodin trávit čas. Pokud ta vaše kuchyně začíná pomalu dosluhovat, je dobré zaměřit se na výběr nové. A v rámci našeho článku se podíváme na to, jak vybrat tu správnou.

Dostatečná pracovní plocha

Ta dnes patří mezi naprostý základ toho, co bychom měli vyhledávat. Zde musíme hledět hlavně na celkové rozměry pracovní plochy, ale také na její materiál. Ten by měl být primárně odolný, ale stejně tak i velmi snadno udržovatelný. Mnozí volí v tomto směru standardní umístění, ale jsou i tací, kteří mají pracovní plochu umístěnou i na středovém ostrůvku.

Dostatek skříněk

I to dnes hraje velkou roli, jelikož se jedná o úložné prostory. Nezapomínejte primárně na skříňky na nádobí, jako jsou hrnce a pánve, stejně jako na skříňky na talíře, koření a dochucovadla, ale také různé spotřebiče – třeba mixéry. Ideální je směřovat celkový koncept k tomu, aby byl využitý každý centimetr místa. Rizikovými místy bývá předřevším rohový prostor, ale díky moderním variantám skříněk lze i tento plně využít.

Celkový styl kuchyně

Každý máme jiné potřeby a každému se líbí něco jiného. Odvíjí se to však i od toho, kde bude daná kuchyně umístěna. Mezí tři základní možnosti dnes patří:

  • Moderní designové kuchyně
  • Klasické kuchyně
  • Rustikální kuchyně

První varianta je ideální do novostaveb či moderních bytů, druhá do klasických interiérů, třeba starších lidí. Poslední možnost může být vhodná třeba na naši horskou chatu. Všechny možností dnes nabídnou kuchyně značky Gorenje, která tak jasně ukazují, že se tato značka nespecializuje pouze na spotřebiče. Pravdou ale je, že i ty by měly být součástí. Tím se dostáváme k dalšímu parametru výběru. Správný spotřebič by měl mít moderní funkce, měl by být úsporný a zároveň co nejvíce flexibilní a přitom kompaktní.

About the author

angelo

Leave a Comment