Komerční články

Moderní způsoby vysoušení zdiva

Napsáno angelo

S vlhkými stěnami se můžeme setkat téměř všude, v bytech, domech, chatkách nebo v dalších zděných objektech. Vlhkost není nic příjemného a navíc je jednou z příčin, které vedou ve vzniku plísní a vytváření nezdravého prostředí v interiéru. V našem článku vám představíme, jaké jsou moderní způsoby vysoušení zdiva.

Plísně a statika domu

Vlhkost nezpůsobu pouze nevzhledné skvrny na zdech, rosení oken nebo odlepující se tapety ze zdí. Může způsobovat mnohem horší důsledky jako je vznik plísní, které jsou pro zdraví člověka škodlivé a také může vlhkost narušit stabilitu stavebních konstrukcí, což může mít výrazný vliv na celkovou statiku a bezpečnost objektu.

Přítomná vlhkost v domácností má také výrazný vliv na klima v interiéru, zhoršuje ho. Vlhkost zvyšuje relativní vlhkost vzduchu, což vede nejen ke vzniků plísní, ale také k onemocnění dýchacích cest a u astmatiků a alergiků to může způsobovat alergické reakce nebo záchvaty.

Jaké jsou moderní způsoby vysoušení zdiva?

K odstranění vlhkosti v domácnosti je možné využít celou řadu způsobů a metod. Liší ve trvalosti účinku, v účinnosti, také finanční a časové náročnosti. Liší se také ve formě aplikace nebo instalace.

Většina metod není šetrná k samotnému objektu ani k jeho okolí. Například v případě chemické injektáže, kde se používají chemické látky se dostávají látky a výpary i do okolí budovy. Další metody jsou spojené s bouráním, prachem a vysokou hlučností.

Šetrná a účinná elektroosmóza

Metoda, která je šetrná k životnímu prostředí, je ekologická a dokáže vysušit vlhké zdivo a zároveň zabrání vzlínání vlhkosti je technologie pracující na principu elektroosmózy. Existují různé druhy této metody:

  • aktivní bezdrátová elektroosmóza,
  • mírná drátová elektroosmóza.

Aktivní bezdrátová elektroosmóza se používá tam, kde není možné použít klasické metody jako je mechanická nebo chemická sanace zdiva. Využívá se tak především u památkově chráněných objektů.

Vlhkost kvůli tekoucí vodě

Mnohdy vzniká vlhkost v domě nikoliv kvůli vzlínající vlhkosti, ale protože došlo k úniku většího množství vody, která vlhkost způsobila. V takových případech je možné využít na vysoušení vlhkého zdiva vysoušeče.

Profesionální vybavení na vysoušení zdiva vám nabídne každá půjčovna vysoušečů, kde můžete využít také pomoci od odborníků, kteří objekt rychle a dokonale vysuší tak, aby nedošlo k jinému mechanickému poničení způsobené dlouhou vlhkostí.

Rychlé mikrovlnné vysoušeče

Mikrovlnné vysoušení patří mezi metody, které pracují velmi rychle, proto se využívají při povodních nebo vodních haváriích. Vysoušecí přístroj vydává záření o frekvenci 2,45 GHz, které proniká do středu zdi a tam ohřívá nasáklou vodu. Díky tomu vzniká ve zdi přetlak a tím je voda vytlačována směrem na povrch. Tento stroj jde koupit v specializovaných obchodech.

About the author

angelo

Leave a Comment