Bydlení Tipy & Triky

Jak ochránit fasádu před graffiti? Pomůže vám speciální nátěr

Napsáno angelo

Zbrusu nová fasáda – to je doslova výzva pro pouliční umělce. Pokud se v okolí vašeho domu rozmohlo graffiti, je téměř jisté, že se zanedlouho objeví také na vašem majetku. Špatná zpráva je, že čištění není jednoduché, a i když se vám to nakonec podaří, pachatel se může vrátit na místo činu a během několika minut fasádu opět znehodnotit. Existuje vůbec efektivní řešení? Profesionálové vám pomohou nejen s odstraněním, ale také s preventivní ochranou v podobě antigraffiti nátěru.

Antigraffiti nátěr chrání města v celé ČR

Ačkoliv graffiti z ulic pozvolna ubývá, není to tím, že by bylo sprejování na ústupu. Spíše jde o důsledek antigraffiti programů, které jsou pro města jedinou záchranou. K předním odborníkům na čištění povrchů patří technici z firmy AXIOM REAL. Zabývají se odstraňováním graffiti a zároveň zajišťují aplikaci speciálních ochranných nátěrů.

Antigraffiti nátěry jsou jasnou volbou pro každého, kdo se nechce ztrácet čas komplikovaným čištěním fasády. Hlavním důvodem je samozřejmě nemalá finanční úspora. Cena antigraffiti nátěrů je ve výsledku mnohem nižší než pravidelné odstraňování graffiti.

Proč je čištění fasády komplikované?

Nejde pouze o barvy ze spreje – vandalové mohou znehodnotit fasádu také pomocí fixů nebo štětců. Také v těchto případech je odstranění náročné a bez odborné pomoci nemusí být výsledek stoprocentní. Když barvy proniknou hlouběji do struktury, neobejdete se bez vhodně zvolených čisticích prostředků a často i profi techniky. Pouhé přemalování novou fasádní barvou většinou nestačí, protože ta graffiti zcela nepřekryje.

Jak pracuje tým profesionálů?

Obrátíte-li se na techniky z AXIOM REAL, budete mít jistotu, že čištění dopadne na výbornou. Respektive nebudete kupovat zajíce v pytli, protože firma provede ukázkové odstranění na menší ploše a až poté se rozhodnete podle toho, zda vám úroveň vyčištění vyhovuje. Více se dozvíte na www.graffiti.cz.

About the author

angelo

Leave a Comment