Bydlení Inspirace pro bydlení

4 rady pro zabezpečení bytu před odjezdem na dovolenou

Napsáno Nikol Blahova

Zabezpečení bytu před odjezdem na dovolenou je věc, na kterou by se určitě nemělo zapomínat. Dovolená je dlouho očekávaný okamžik, kterého se mnoho lidí po celý rok netrpělivě nemůže dočkat. Zatímco vy se pečlivě připravujete na odjezd, balíte si kufry a nemůžete dospat, zloději rovněž nezahálí a připravují se k akci. Chcete-li si dovolenou užít naplno a nemyslet přitom na opuštěný domov, který může být terčem pro nezvané hosty, myslete na pečlivé zabezpečení bytu. V dnešním článku vám představíme 4 rady, jak své bydlení ochránit. 

 1. Kvalitní zabezpečení bytu – investice nejen na dovolenou

  Kvalitní zámek, bezpečností dveře či okenní fólie – to jsou věci, které případné zloděje odradí a které se vám budou hodit nejen během dovolené, ale i po celý rok. Je pravdou, že jejich pořízení něco stojí, ovšem za pocit bezpečí i tehdy, kdy nebudete doma, nějaká ta koruna navíc určitě stojí.

 2. Nedávejte najevo, že byt opouštíte

  Skutečnost, že odjíždíte na dovolenou, nemusí nutně znát celý svět. Ano, můžete se těšit a balit, ale zbytečně na tento fakt neupozorňujte. I kdybyste odjížděli jen na pár dní, nikomu o tom nemusíte říkat. Věřte, že lidé mají uši a pokud se jen letmo zmíníte kamarádce v obchodě, že od úterý budete svá kila válet na pláži na Ibize, někdo nevítaný to uslyší a situace využije.

 3. Zamkněte a zavřete okna

  Dojde-li na zabezpečení bytu, mnoho lidí dělá jednu velkou chybu: zapomene zamknout nebo nechá otevřené okno. Velice často během spěchu a strachu z toho, že něco necháte doma, zkrátka zapomenete pečlivě zavřít okno a neštěstí může být na světě. Snažte se proto nezmatkovat a před odjezdem se řádně ujistit, že jsou všechna okna zavřená a dveře zamknuté.

 4. Požádejte někoho o drobnou pomoc

  Nezáleží na tom, zda poprosíte kamarády nebo sousedy. Určitě není od věci se s někým domluvit, aby tu a tam k vám domu zašel, všechno zkontroloval, vyvětral a vybral schránku. Věřte, že i pár dní vaší nepřítomnosti stačí k tomu, aby vám schránka přetékala létáky, což by mohlo někoho nalákat a upozornit na to, že asi nejste doma.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment