Komerční články

Jaké jsou nejznámější odrůdy jahod

Jahody
Napsáno Jaroslav

Vynikající slaďoučká jahody by si rád dopřál každý z nás. Máte-li vlastní zahradu, nemělo by se jednat o žádný velký problém. Bohatě postačí, když si prostě a jednoduše jahody zasadíte. Pěstování jahod není nijak složité. Vše usnadní i fakt, že existuje spousta vysoce jakostních odrůd, které nabízejí maximální možnou sklizeň. Podívejme se tedy podrobněji na některé nejznámější z nich, jež jsme pro vás vybrali v následujícím menším přehledu. Výsadba jahod následně může začít!

Valika pro aromatickou chuť

Velmi oblíbenou odrůdu představuje Valika. Jde o křížence dánského kultivaru Dani a japonské odrůdy Tohoku. Typická je především světlejšími plody a také maximálně pevným tvarem kulovitého charakteru. Známý je i sklovitou dužninou a silně aromatickou chutí. Výborná je u ní i rezistence vůči kořenové hnilobě.

Polka s kuželovitými plody

Zajímavou volbou je také tutoholandská odrůda Polka se svými charakteristickými kuželovitými jahodami. Použití plodů je všestranné. Vyznačují se středně tvrdou dužninou a sytější červenou barvou.

Dita pro komplexní využití

Jestliže chcete mít maximálně úrodný kultivar s velkými kulovitými plody, vyplatí se zvolit Ditu. Odrůda má plody pro jakékoli zpracování, takže je velmi flexibilní. Chutnat bude stoprocentně.

Jahody

Jahody

Sytě červené jahody odrůdy Ilona

Tento jahodník je typický naprosto sytě červenou barvou, kterou najdete i ve vnitřní části jeho plodů. Disponuje stvoly, nicméně mnohdy mohou rostliny klesat pod tíhou spousty plodů.

Elkat

Tato odrůda pochází z Polska a je poměrně nová. Vznikla zkřížením odrůd Dukát a Elsanta. Její plody jsou také sytě červené a velké. Výborné jsou hlavně pro přímé konzumování, hodí se ale náramně i pro mražení. Receptů existuje spousta. Vybírá se často díky odolnosti vůči otlakům.

Francouzská kráska Florence

Opravdu kvalitní odrůda Florence pochází ze slunné Francie a její plody jsou velké, sytě červené a připomínají kužel. Její využití je všestranné.

Ať už se vám líbí jakákoli odrůda, podívejte se na pěstování jahod podrobněji do známého hobby magazínu nasezahrada.com.

 

About the author

Jaroslav

Leave a Comment