Bydlení Byty Inspirace pro bydlení Interiér Tipy & Triky

5 dobrých rad, jak prakticky vybavit malý byt

Napsáno JanaPK

Zařídit si funkčně a přitom útulně malý byt je někdy hodně tvrdý oříšek. Pokud ale víte o některých zajímavých vychytávkách, bude váš miniaturní byt vypadat jak od stylisty a zároveň splňovat všechny nároky, které na něj provoz vaší rodiny bude klást.

Jedinečný nápad – patrový nábytek

Všichni známe dětské patrové postele, které jsou hodně oblíbené v rodinách s dvěma a více dětmi. Palandy šetří prostor a ten pak může být využit účelněji, například pro hry sourozenců. Patrový nábytek ale můžete využít i v jiných místnostech, v ložnici spaní nad prádelníky či šatními skříněmi, pod vyvýšenou manželskou postel můžete klidně situovat i sedací kout s televizí.

Nábytek rozkládejte a zavěste na stěny

I v malém bytě potřebujeme hodně úložného prostoru, jenže přecpat ho nábytkem není možné. Proto volte závěsné skříňky a police či nábytek, který jde rozložit: stůl, pohovku nebo křeslo. Využijte každého místa až ke stropu, do horních pozic ukliďte sezónní věci a k jejich vyjmutí použijte stupínek nebo schůdky.

Barvy vybírejte obezřetně

Malé prostory nesnesou syté barvy na velkých plochách. S výběrem barev tedy buďte opatrní a volte vybavení tón v tónu, jemné decentní odstíny, nebo vsaďte na bílou. Oživení interiéru dosáhnete výrazným doplňkem nebo dekorací v kontrastní až křiklavé barvě.

Ať se vše leskne a blýská

Zrcadla a lesklý nábytek opticky zvětší malý prostor, proto do ložnice kupte šatní skříň s posuvnými zrcadlovými dveřmi a do obýváku nábytek s vysokým leskem. Pokud ho navíc zavěsíte kousek nad zem, získáte pocit většího prostoru a vzdušnosti.

Kreativně na osvětlení

V malých místnostech je vhodné pohrát si i s osvětlením, nehodí se velký centrální lustr, ale několik lokálních svítidel. Použijte bodová světla, nasviťte si pracovní stůl i zajímavý obraz. Pověste si na zeď romantické lampičky nebo použijte LED pásky, hlavně ať je u vás stále dost světla.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment