Pěstování rostlin

Rostliny pro začátečníky, aneb kterou květinu zaručeně nezabijete?

Napsáno Nikol Blahova

Rostliny dělají naše životy krásnější. Nejenže díky nim vaše bydlení vypadá mnohem lépe, ale zároveň mají i pozitivní vliv na vaše myšlení – je dokázáno, že se člověk cítí lépe v místnosti, kterou oživuje květina, než v interiéru, kde příroda nemá co dělat. Co se rostlinek týče, lidé se dělí na dvě poloviny: někomu jako by bylo shůry dáno a cokoli mu darujete, má se u něho k světu, jiný ať se snaží jak se snaží, veškeré úsilí připadá vniveč a květinám se u něho nedaří. Patříte-li do druhé skupinky, pak právě vám je určený dnešní článek. Poradíme vám, jaké rostliny jsou vhodné i pro věčné zabijáky zeleně.

Mezi nenáročné rostliny patří…

…filodendron

Nejen nenáročná, ale i lehce dostupná rostlina – to je filodendron, který nevyžaduje nijak zvlášť velkou péči. Vystačí si i s menší dávkou světla, nepotřebuje příliš tepla a bohatě mu stačí pravidelné zalívání. Odmění se vám krásně tvarovanými listy a do karet mu hraje i skutečnost, že je k dostání v několika variantách.

…bambus

Bambus se dá pořídit prakticky v jakémkoli květinářství, mnohdy se u tohoto typu rostliny setkáte rovnou s celým seskupením do zajímavého tvaru. Věděli jste, že kupříkladu ve východní Asii je tato rostlina považována za symbol štěstí, zatímco v Indii zase za znak přátelství?

…sukulenty

Pokud patříte mezi ty, které sice baví rostliny pěstovat, ale často je zapomínají zalévat? Pak jsou právě pro vás sukulenty trefou do černého. Vybírat můžete mezi desítkami druhů a typů a určitě se na vás nenaštvou, když je třeba i 14 dní nezalijete.

…šeflera

Keříkovitá rostlina s podivným názvem vás nepotěší tím, že by vám doma nádherně rozkvetla, ale zato udělá i tak pěknou parádu. Oceníte, že nevyžaduje pravidelné zalévání a ke štěstí jí stačí světlé místečko – ovšem pozor – nikoli slunné!

…zelenec

Vzpomínáte si na svá školní léta, kdy minimálně v každé třídě či alespoň učitelském kabinetu tato rostlinka, typická pro dlouhé, úzké, zelenobílé listy zdobila parapety? Pro její nenáročnost vám asi dojde, proč jí tam asi měli. Stačí jí pravidelné zalití a jinak je prakticky nezničitelná.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment