Bydlení Byty Interiér

Jak nejlépe zastínit interiér? Na výběr máte několik možností

Napsáno angelo

Stínění interiéru je dnes již zcela běžným doplňkem domácností i komerčních prostor, jelikož zajišťuje pohodlí a ochranu před svitem slunečních paprsků. V současné době existuje na trhu nepřeberné množství stínící techniky, takže zvolit správný druh zastínění nemusí být úplně jednoduché. A jaké možnosti stínění můžete pro svůj interiér zvolit?

Vnitřní stínění se stane elegantním doplňkem domácnosti

Jednou z možností, jak lze efektivně zastínit interiér, je vnitřní stínění. Vnitřní stínící technika patří mezi velice oblíbený a hojně využívaný druh stínění. Mezi vnitřní stínící techniku se řadí například cenově výhodné horizontální žaluzie, jež lze spatřit v mnoha domácnostech. Dále jde o vertikální žaluzie, které nachází využití především v kancelářských prostorech. Mezi přírodní typ vnitřního stínění pak patří bambusové roletky a dřevěné žaluzie. Do vnitřního stínění patří také látkové žaluzie plisé či textilní roletky den noc, které dokážou skvěle regulovat intenzitu světla.

Vnitřní stínění se postará nejen o zastínění, ale bude v interiéru navíc působit jako designový doplněk.  Jelikož řada vnitřního stínění se provádí v různých barevných variantách.

Venkovní stínění poskytne dokonalé zastínění

Interiér lze také zastínit využitím venkovního stínění. Venkovní stínění se dělí do 2 základních variant, a to na venkovní žaluzie a venkovní rolety. Venkovní stínění je charakteristické vysokou účinností, jež se postará o dokonalé zastínění interiéru. Na rozdíl od vnitřního stínění se venkovní stínění postará i o útlum hluku z okolí, takže zajistí dobrou kvalitu spánku.

Výhodou venkovního stínění jsou také izolační vlastnosti. Venkovní rolety a žaluzie totiž v zimě zabraňují úniku tepla z oken. Naopak nevýhodou venkovního stínění je vyšší pořizovací cena.

Jak postupovat při výběru stínící techniky?

Nevíte, jaký typ stínění si vybrat? Pak je třeba především zvážit, co od stínicí techniky očekáváte. Pokud hledáte cenově výhodné stínění, pak bude správnou volbou vnitřní stínění, a to především horizontální či vertikální žaluzie. Hledáte-li spíše designový prvek interiéru, pak budou vhodnou volbou bambusové roletky či látkové žaluzie plisé. Pokud požadujete, aby stínící technika zabránila úniku tepla a zajistila dokonalou tmu, pak budou správnou volbou především venkovní rolety a žaluzie.

Široký sortiment interiérového a exteriérového stínění najdete na Svět stínění.

About the author

angelo

Leave a Comment