Interiér Podlahy

Dřevěná podlaha – znáte mýty a fakta?

Napsáno Nikol Blahova

Dřevěná podlaha si vás získá již na první pohled. Nejenže je velice příjemná na pohled i na dotek, zároveň je opticky hřejivá a evokuje ono pověstné „teplo domova“. Zvláště v moderně pojatém bydlení dřevěná podlaha představuje dotek přírody, nemluvě i velice snadné praktičnosti, kterou se pyšní. I přesto, že dřevěná podlaha je ve světě podlahových krytin známým pojmem, mnoho lidí nedokáže rozeznat rozdíl mezi faktem a mýtem, jež o dřevěných podlahách kolují. A teď ruku na srdce: vy víte, co je ještě pravda a co už holá lež? 

Dřevěná podlaha do koupelny nepatří

Zastáváte názor, že dřevěnou podlahu v žádném případě nelze použít do vlhké koupelny? Pak věřte, že jste na omylu. Ano, možná tomu dříve skutečně tak bylo, jenže dnešní doba je moderní a pokud zvolíte tepelně zpracované dřevo, jež nepohlcuje vlhkost, pak si tohoto dřevěného luxusu můžete užívat i v koupelně.

Dřevěná podlaha má velice krátkou životnost

Pokud věříte, že vám dřevěná podlaha doma vydrží deset let a pak budete muset investovat do nové, mýlíte se. Mohli byste vědět, že úplně první dřevěné podlahy, které byly tvořeny dřevěnými prkny, ještě dnes můžete vidět v mnoha historických budovách, kde i po mnoho staletí dělají velkou parádu. Pamatujte, že životnost dřevěných podlah záleží na jejich povrchové úpravě, která již při samotném výběru hraje důležitou roli. Co si o životnosti podlah myslíte teď, hm?

Pod dřevěnou podlahu nenainstalujete podlahové vytápění

Tak tohle tvrzení je půl pravda – půl mýtus. Existují sice některé typy dřevěných podlah, pod které není vhodné použít podlahové vytápění, ovšem je to skutečně jen pár z mnoha. V drtivé většině případů tak podlahové vytápění můžete s klidným srdcem použít a radovat se z maximálního luxusu.

Pořizovací cena dřevěné podlahy je velice vysoká

V tomto případě je to opět pravda i lež. Cena za dřevěnou podlahu se odvíjí dle toho, jakou má povrchovou úpravu. Ano, dají se pořídit velmi drahé a luxusní třívrstvé podlahy, stejně jako masivní dřevěné trámy či bambusová prkna, za která si slušně zaplatíte, ale jak se říká – kdo hledá, najde. Pokud se budete pídit v nižších cenových relacích, máte šanci narazit na dřevěnou podlahu, s níž za cenu 1800 Kč za metr čtvereční získáte kvalitní a trvanlivou podlahovou krytinu. Stačí jen chtít hledat a nevzdat se!

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment