Interiér Koupelny

Nepouštějte plíseň do koupelny!

Napsáno Nikol Blahova

Koupelna je místem, která plíseň doslova vybízí k pobytu. Je zde nadměrné vlhko, vysoká teplota a k tomu jen omezená možnost důkladného větrání, což je pro nejrůznější druhy plísně rajská hudba. Plíseň se zde velice snadno uchytí a šíří se nekontrolovatelnou rychlostí. Proto jsme se rozhodli vytvořit dnešní článek, ve kterém vám prozradíme, jak si nezvanou plíseň nepouštět za dveře vaší koupelny a jak proti ní bojovat. Tak si následující řádky nenechte ujít!

Správný výběr spárovací hmoty

Základem úspěchu je kvalitní a správně zvolená spárovací hmota. Ve své podstatě existují celkem 3 druhy, mezi kterými můžete vybírat:

  1. Vodo nepropustné
  2. Vodo odpudivé
  3. Speciální spárovací hmoty

Výběr spárovací hmoty nepodceňujte. Jedině kvalitní a vhodná hmota totiž udrží vodu na správném místě a plíseň se tak nebude mít kde tvořit. Všechny typy spárovacích hmot je možné čistit klasickými přípravky.

Ať plíseň nemá šanci

Větrání na plíseň platí. Jestliže po koupeli či sprchování zapomínáte otevřít okno a automaticky za sebou zacvaknete dveře do koupelny, nemůžete se pak divit, že se vám plíseň rozlézá kde může. Proto se na to snažte myslet a větrejte pokaždé, když v koupelně vznikne vlhko.

Máte doma plíseň? Řešte to!

Přišli jstejak se říkás křížkem po funuse a v koupelně vám společnost dělá plíseň? Pak neusněte na vavřínech a začnete tuto situaci řešit! Existuje celá řada chemických i nechemických přípravků, které lze proti plísni použít a díky kterým se této nevítané společnice snadno zbavíte.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment