Bydlení Byty Chaty Domy

Cylindrická vložka a její správný výběr

Napsáno angelo

Cylindrická vložka je důležitou součástí každých dveří, zejména těch, které se nacházejí u prostorů, jež byste velmi rádi dobře zabezpečili. Řekneme vám, jak takovou cylindrickou vložku vybrat.

Tři typy vložek

Slouží jako ochranný prvek a zároveň je nejdůležitější součástí každého zámku. K dostání jsou u nás tři typy těchto vložek. Buď můžete vybírat mezi klasickými vložkami, zkrácenými anebo mezi vložkami s knoflíkem. Zkrácené vložky ovšem nejsou vhodné do objektů, které potřebujete lépe zabezpečit. Spíš se hodí do sklepa, k brankám nebo například vrátkům na zahradě.

Bezpečnostní třída

Soustřeďte se také na bezpečnostní třídu. Pro zabezpečení vaší kanceláře, domu nebo bytu slouží zejména cylindrické vložky třetí a čtvrté třídy. Je ale důležité myslet na to, že když vyberete vyšší bezpečnostní třídu u vložek, měla by tato bezpečnostní třída odpovídat také u dalších součástí zámku, jako jsou mříže nebo kování.

Měření vložky

Pozornost je nutné též věnovat správnému přeměření vložky. Musíte si změřit tloušťku dveří a pak k ní připočítat tloušťku používané rozety či kování. Vložka ale klidně může přesahovat tloušťku dveří až o 3 mm.

Experti na dveřní kování

Vůbec se v cylindrických vložkách nevyznáte a potřebovali byste poradit? Pak se obraťte na experty z firmy Klíčový servis s.r.o. Ti vám všechno dopodrobna vysvětlí a navrhnou vám vhodné řešení. Portfolio činností této firmy je velmi široké. Pomůže vám se vším, co se týká například:

To ale rozhodně není vše, podívejte se na její webové stránky, respektive e-shop. Tam najdete naprosto vše, co můžete k dveřnímu kování potřebovat.

About the author

angelo

Leave a Comment