Komerční články

Bubnová sekačka si s loukou hravě poradí

Napsáno angelo

Sekání louky sice není na pořadu dne tak často, je ale o to náročnější. S bubnovou sekačkou vám ale půjde od ruky. Tento typ sekačky totiž disponuje až šesti otočnými žacími noži a žacím diskem, který nože chrání při střetu s překážkou. Široká kola s hlubokým dezénem navíc zdolají i těžký terén. Přesvědčte se!

Poradí si s opravdu vysokou trávu

Bubnová sekačka je jako stvořená na sekání, které se provádí 2x až 3x do roka. Poradí si i s trávou dlouhou okolo 150 cm a zvládne dokonce sečení louky, na níž se na jaře usadily náletové dřeviny nebo bodláčí. Jedná se tedy o šikovného pomocníka, který poseče víc než jen klasickou louku, jejíž tráva slouží třeba jako potrava pro domácí zvířata.

Nastavte si sami rychlost otáček

Aby se motor v opravdu hustém porostu nedusil, je dobré, aby bubnová sekačka nabízela možnost regulace rychlosti otáček. Platí zde nepřímá úměrnost – čím obtížnější překážka, tím nižší otáčky. Nastavení zvládnete pomocí páčky, která většinou funguje na úplně stejném principu jako ovládání rychlosti pojezdu klasické sekačky.

Bubnová sekačka udělá práci za vás

Další z velkých výhod bubnové sekačky představuje také boční nástavec, který posečenou trávu urovná do úhledných řádků. To vám usnadní práci při pozdějším shrabávání či jiné manipulaci. Tato vychytávka se bude rovněž hodit v případě, že trávu chcete sušit.

Pojezd nebo sedačka? Zpříjemněte si sekání!

Praktickým prvkem, který vás jistě potěší, je pojezd. Díky němu odpadá námaha při tlačení sekačky byť jen do mírného kopce. U některých modelů dokonce můžete regulovat i jeho rychlost. V případě, že si chcete sekání ještě zpříjemnit, pořiďte si přídavnou sedačku a užijte si sekání v pohodlí.

Pohyblivá rukojeť je praktičtější, než vypadá

Pro ještě větší komfort při sekání pohlídejte, že vaší bubnové sekačce lze nastavit výška rukojeti. Pokud půjde rukojeť posunout i do stran, sekání kolem zdí, plotů a jiných překážek bude o to jednodušší. Pohyblivou rukojeť oceníte i při přemisťování sekačky. Bude totiž skladná a vejde se například do kufru auta.

About the author

angelo

Leave a Comment