Komerční články

Je vaše zahrada připravena na letní sezónu?

Záhrada
Napsáno Jaroslav

Právě teď je ta správná chvíle, kdy začít s přípravou zahrady na příchod jara. Co všechno je třeba udělat, aby vám zahrádka dělala během jarní a letní sezóny radost a stala se vaším útočištěm pohody?

Zkontrolujte výbavu

Ještě než se pustíte do samotného zahradničení, udělejte si výlet do zahradní kůlny a zkontrolujte, že je všechno vaše nářadí a nářaďové příslušenství v nejlepší formě. Ujistěte se, že sekačka, pila a další nástroje fungují bez problémů. A když už tam budete, zkontrolujte i spojovací materiál, plachty, lana a řetězy a další dílenské vybavení. Doplňte, co vám chybí – a můžete se pustit do práce.

Spojovací materiál

Spojovací materiál

Péče o keře a stromy

Od prosince až do konce dubna je vhodný čas na prostříhání ovocných keřů a stromů. Zvláště jádroviny a bobuloviny je potřeba prostříhat tak, aby letos plodily s novou vitalitou. Odstraňte staré větve, zajistěte postřik stromům, které trápí škůdci, a nezapomeňte ošetřit také rány na stromech způsoben zimními mrazy.

Nakypřit a zasít

Nakypřete půdu a smíchejte ji s kompostem – tak docílíte toho, že půda dostane potřebné živiny. Můžete také zasít rychle rostoucí trvalky, aby vám vykvetly ještě letos. To stejné platí u záhonových rostlin, které se vyznačují dlouhou dobou klíčení – například šalvěj, lobelka, netýkavka, atd.

Pokud váš trávník trápí mechovitost, po prokypření trávníku se věnujte také vápnění – to zabrání růstu mechu. Pokud se chystáte zasít nový trávník, teď je ideální doba na jeho výsadbu. je ideální dobou na přípravu výsadby.

A je to – teď už jen rozestavit zahradní nábytek a užívat si jarní pohodu!

About the author

Jaroslav

Leave a Comment