Bydlení Interiér Obývací pokoje Podlahy Tipy & Triky

5 důvodů, proč byste měli mít doma koberce

Napsáno angelo

Vybrat si podlahu není vůbec snadné – materiálů je příliš mnoho a na trh se neustále tlačí další novinky. Ještě poměrně nedávno však nebyl sortiment podlahových krytin ani zdaleka tak rozsáhlý a většina lidí nakonec zvolila koberce. Jak si stojí dnes? Ačkoliv se již obvykle nepokládají po celém bytě ode zdi ke zdi, stále jsou velmi oblíbené, a to především z následujících důvodů.

Pomůže vám udržet teplo

Jestliže vás v chladnějších měsících trápí zima od podlahy, není co řešit. Bytové koberce jsou měkké a představují snad nejjednodušší způsob, jak doma udržet teplo. V praxi se samozřejmě tepelná izolace liší s ohledem na strukturu vlasů, ale obecně jsou koberce nejhřejivější podlahovou krytinou.

Zútulní váš domov

Připadá vám, že vaší domácnosti chybí příslovečné teplo domova? Pomocí koberců to můžete snadno změnit. Stačí zvolit správný tvar, barvy a vzory. Velmi trendy jsou koberce kruhového či atypického tvaru. Mají šmrnc!

Tradiční i méně tradiční materiály

Na své si přijde každý – zájemci o levné koberce preferující klasické materiály, ale i lidé, kteří touží po exkluzivitě v podobě vláken z konopí, kokosu apod. Vzhledem k velmi bohaté nabídce je výběr omezen pouze vašim rozpočtem a vkusem.

Učiní vaši domácnost tišší

Hledáte způsob, jak eliminovat nepříjemný hluk, který se ozývá pokaždé, když našlapujete po schodech? Položte na ně koberec a budete mít po starostech. Tkanina efektivně tlumí hluk a stejně dobře jako schody odhluční i místnost.

Nechá zmizet nedokonalosti

Co se šmouhami na podlaze, kterých se nelze zbavit? Jak se vypořádat s drobnými, leč nepěknými nerovnostmi? Položte na podlahu koberec a rázem na ni bude hezčí pohled. Navíc máte možnost ho kdykoliv vyměnit za jiný – až se opotřebuje, nebo vás zkrátka přestane bavit. I to je jedna z velkých výhod oproti lepeným podlahovým krytinám.

About the author

angelo

Leave a Comment