Interiér Kuchyně

Zamilovali jste se do bílé kuchyně? Známe její nevýhody!

Napsáno Nikol Blahova

Jestliže jste se na první pohled zamilovali do bílé kuchyně, pak je dnešní článek určený právě vám. Je sice pravda, že kuchyně laděná do andělsky čistého odstínu působí velmi elegantně a noblesně, ovšem není všechno zlato co se třpytí. Proto si v dnešním článku představíme největší nevýhody bílé kuchyně. Nenechte se nalákat triky prodejců, kteří na vás útočí atraktivním vzhledem. U kuchyně je velmi důležitá i praktičnost, které u bílého provedení najdete jen stěží. Jste-li připraveni slyšet pravdu, pak se můžete pustit do následujících řádků!

Praktičnost bílé kuchyně na bodu mrazu

Mnoho lidí považuje bílou barvu za sterilní, hodící se spíše do nemocnice. Je pravda, že bílá barva je čistá, ale zároveň platí, že velmi snadno přitahuje nepořádek. Proto u bílé kuchyně nepočítejte s kdovíjakou praktičností. Jestliže se chystáte v kuchyni každý den vařit třeba i několikrát, pak se již předem můžete smířit s tím, že každičká nečistota bude ihned vidět. A skutečně máte čas nejen vařit, ale po každém máchnutí naběračkou po sobě automaticky i uklízet?

Bílá kuchyně nevydrží dlouho perfektní

Pořídit si kuchyni představuje investici na dlouhá léta. Mnoho lidí si za svůj život pořídí dokonce jen jednu jedinou kuchyni, která jim následně dělá společnost po zbytek života. U bílé kuchyně je nutní počítat s tím, že rychleji stárne. Určitě víte, že cokoli bílého po určitém čase zežloutne a ztratí svou původní krásu – a rozhodně se nebude jednat o příjemnou patinu, kterou s časem získává například dřevo.

Bílá barva nepodporuje chuť k jídlu

Věděli jste, že i barvy mají vliv na to, jak se v daném interiéru cítíte? Jednou ze zajímavostí je i skutečnost, že některé barvy dokážou podpořit chuť k jídlu a jiné ji naopak podpořit nedokážou – a mezi takové patří i čistě bílá barva. To je další důvod, proč si nepořizovat bílou kuchyni.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment