Bydlení Inspirace pro bydlení Interiér Kanceláře Nábytek

Jak vybrat kvalitní PC stůl

Napsáno JanaPK

Nabídka speciálních “počítačových” stolů je na současném trhu široká a je těžké se v ní orientovat. Mnohem složitější je ale vybrat si takový, aby splňoval konkrétní požadavky na funkčnost  pohodlí při práci s počítačem.

Jestli si právě hledáte nový stůl na počítač domů nebo do kanceláře, projděte si s námi pár kritérií, které by vám měly s volbou pomoci.

Jak vysoký stůl potřebujete

Na rozdíl od běžného psacího stolu, tedy stolu, kde se píše rukou na papír, by pracovní deska PC stolku měla být o trošku níž. Když se ke stolku posadíte, ruce ohnuté v loktech by měly při úhlu 90° být malinko nad klávesnicí. Přesně doladit se to dá polohovatelnou židlí, ale i u ní musí být dodržena zásada pravého úhlu, a to i v případě nohou (kolena i chodidla by v ideálním případě měla svírat úhel 90°) i pokud jde o opěrky rukou.

Pracovní plochu nezmenšujte zbytečnými nástavci

V obchodech s nábytkem narazíte na různé sestavy s poličkami pro monitor, tiskárnu a výsuvnou pro klávesnici pod úrovní pracovní desky. Pokud jde o stojan na monitor, vhodný je takový, co má přiměřenou výšku a zvedá monitor do úrovně vašich očí, zároveň by měl být buď přemístitelný nebo stabilně přímo před vámi. Jestliže je mimo přímý pohled nebo daleko příliš vysoko či daleko, hrozí vám bolesti šíje. Zásuvka na klávesnici je dobrá, když není příliš nízko. V takovém případě tam myš a klávesnici maximálně uklízíte po práci.

Myslete na pohodlí nohou

Hodně PC stolů má dole v místech, kam byste si rádi natáhli nohy, poličku na tiskárnu nebo počítač. Myšlenka výrobce, že bude všechno úhledně urovnáno a nevyčnívat do prostoru, je sice hezká, ovšem pracovat u takového stolu si asi nezkusili.

Myslete na své pohodlí a tyto stoly s policemi v úrovni nohou si raději nevybírejte. tiskárnu si položte na stolek či skříňku poblíž PC stolu, počítačovou skříň postavte na dosah, ale mimo místo, kde by měly pohodlně spočívat vaše nohy.

Pro pohodlnou práci na počítači stačí obyčejný správně vysoký stůl s velkou pracovní deskou a dostatečně široký, abyste mohli mít monitor přímo před sebou.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment