Interiér Kanceláře Tipy & Triky

Jak si zařídit pohodlně home office

Napsáno JanaPK

Pracujete z domova? Taky patříte k těm šťasným, kdo nemusí ráno vstávat na budíka a dobíhat spoj MHD, aby byly včas na pracovišti?

Čím dál víc využíváme možnosti pracovat doma. Ať už nám to umožní společnost, pro kterou pracujeme, nebo se osamostatníme a pracujeme „na volné noze“. V obou případech ale potřebujeme zázemí, v rámci domova si musíme vytvořit pracovní kout, kde nebudeme rušeni každodenním během domácnosti.

Na gauči to nepůjde

Představa, že se dá zalézt s notebookem do postele nebo pracovat v obývacím pokoji před zapnutou televizí, vás přejde velmi brzy. Home office musí poskytnout pohodlí a klid na koncentraci, bez toho nic neuděláte. Potřebujete pracovnu nebo kout, byť jen docela malý, který vám potřebné zázemí poskytne.

Co je nezbytné

Základem domácí kanceláře je vhodný stůl a pohodlná židle. U stolu je důležitá velikost pracovní desky, pro vaše pohodlí pak jeho výška. Při sezení u stolu by měli ruce položené na stole svírat v loktech zhruba pravý úhel. Dostatečná musí být i hloubka stolu, abyste neměli monitor přímo před očima.

Židle je ideální polohovatelná, s opěrkou pro záda i ruce. Při sezení ve správně nastavené židli svírají nohy v kolenou úhel 90° C a ruce na opěrkách také. Záda mají po celé délce oporu a chodidla máme volně na podlaze.

Co zvýší naše pohodlí

Kromě správného posezení, díky kterému si udržujeme záda v kondici, je dobré mít kolem stolu úložný prostor pro vše, co k práci potřebujeme. Je sice příjemné se občas projít ke kopírce, každá taková procházka nás ale zdržuje a prodlužuje čas, který věnujeme práci. Vybavte si proto svou home office dalším stolkem nebo skříňkou na kancelářské potřeby, na níž najde místo multifunkční tiskárna. Nezapomeňte na police, třeba i závěsné, kam uložíte šanony s dokumentací.

Hodí se také nástěnka či tabule na nápady, které nemají být zapomenuty. Pravou kancelářskou atmosféru pak podtrhněte a zútulněte květinou nebo fotografiemi v rámečcích.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment