Bydlení

Vlhké zdivo dokáže zničit i ten nejodolnější dům. Jak poznat a vyřešit problém?

Mnoho neznalých lidí si neuvědomuje, že vlastnictví jakéhokoliv objektu s sebou přináší nejen celou řadu příležitostí, ale i povinnosti a časté investice. Pokud chcete ušetřit co nejvíce peněz a mít stoprocentní klid, rozhodně nesmíte zapomenout na adekvátní údržbu i opravy. To se přirozeně týká i zdí, které jsou první linií obrany domu.

Předcházejte katastrofám

Primárním požadavkem dlouhé životnosti vašeho majetku jsou pravidelné kontroly jeho jednotlivých součástí. Mnoho problémů totiž poznáte pouhým okem, přičemž stačí jen vědět, jaké znaky pozorovat. V případě vlhkých zdí existuje rovnou několik jasných ukazatelů, na jejichž základě identifikujete potíže snadno a rychle.

Všímejte si především vlhkostních map na stěnách ve spodních patrech i sklepení, pocitu zatuchlého vzduchu ve všech ročních obdobích, rosícího se skla na oknech, odpadávajících kusů omítky a samozřejmě i plísní. Pokud se stáváte svědky zmíněných jevů, je na čase co nejrychleji najít odborníky, jejichž specializací je sanace zdiva.

Komplexní postup

V každém případě se jedná o poměrně komplexní problematiku, tudíž vám nikdo předem neřekne, jak moc zasažený váš majetek je, co přesně je jádrem potíží a jak je napravíte. Z toho důvodu je prvním krokem návštěva ověřených profesionálů, již zjistí veškeré potřebné údaje a sestaví ideální plán projektu. Dávejte si pozor, protože ne všichni řemeslníci provádí svou činnost poctivě a nebudou vám účtovat přehnané částky.

Dobrým příkladem je známá firma pod odkazem izolacehroz.cz, jejímž posláním je izolace vlhkého zdiva s pomocí nejmodernějších technologií. To platí nejen pro rodinné domy, ale i administrativní budovy, školy, památky, obchody a byty. Nejdříve si však povíme, co vás vlastně bude čekat v případě spolupráce.

Odlišné metody

Samotný návrh řešení závisí na stupni poškození zdí a konstrukci jednotlivých nemovitostí. Budete-li mít štěstí, vyhnete se řezání, bourání i dalším složitým procesům, které nejsou ničím příjemným. Zajímavou volbou je třeba chemická injektáž zdiva, jež s sebou přináší celou řadu výhod.

První z nich je fakt, že se hodí pro všechny typy staveb, takže je vysoká šance úspěchu i ve vašem konkrétním případě. Celý postup patří mezi nejrychlejší a nejsnadnější metody vůbec, přičemž nevyžaduje žádné bourací práce. Základem je předvrtání opravovaných ploch a následná injektáž speciálního materiálu dovnitř stěn. Ten spolehlivě vyplní veškeré póry, a tím izoluje váš majetek. Prostředkem může být silikonová mikroemulze, krém, akrylátový gel i polyuretanová pryskyřice.

Výhody a specifika

Volba adekvátní varianty z výše jmenovaných možností je alfou i omegou úspěchu. Každá z nich má totiž svá vlastní specifika, která je nutné vzít v potaz. Silikonové mikroemulze a krémy se například hodí k izolaci cihelného zdiva, zatímco třeba polyuretan nachází své využití během oprav rozvolněných a nesourodých stěn i betonových konstrukcí. Naštěstí nemusíte znát jednotlivé detaily, jelikož ověření odborníci přesně vědí, jak k dané problematice přistupovat.

Ať tak, či onak, získejte inspiraci díky návštěvě internetových stránek pod výše vloženými odkazy. Ihned se před vámi objeví základní informace ohledně důležitých aspektů vašeho majetku. Zároveň naleznete kontaktní údaje na zkušené experty, díky nimž zajistíte své nemovitosti dlouhé zdraví a sobě zase úspory.

Určitě nejdříve vsaďte na nezávaznou úvodní konzultaci zdarma, na jejímž základě se poté sami rozhodnete, jestli je to ta správná varianta pro vás. Pozorujete-li však prvotní náznaky vlhkosti, jednejte co nejdříve.

About the author

angelo

Leave a Comment