Kanceláře

Jak vhodně zařídit kancelář

Ať už si kancelář vybavujete doma či v komerční budově, existují společné prvky, kterých je vhodné se držet. Pokud máte k dispozici samostatnou místnost, kde budete jen vy, máte ohledně zařizování otevřené dveře různým možnostem.

shutterstock_118761499

Vždy je lepší mít vlastní prostor na práci, protože nebudete ničím a nikým rušeni. Mnohdy bohatě vystačí i malý koutek, ale snažte se dodržet následující rady.

Kvalitní nábytek

Úplným základem každé kanceláře či pracovního koutku je kvalitní psací stůl a židle. Možná, že si vystačíte s vlastní fantazií, ale k dispozici jsou i různé obrázky, jak má správná kancelář vypadat již přímo od prodejců kancelářského nábytku. V případě sektorového nábytku si hravě poradíte. Řešení se nabízí buď pro celou místnost, nebo pouze její část. Vždy pamatujte na dostatek úložného prostoru, kvalitní pracovní plochu a židli.

Nepodceňujte barvy

Použitá barva v místnosti, jež má sloužit jako kancelář ovlivní výkonnost a celkovou náladu. Obecně platí, že nejsou příliš vhodné tmavé barvy, kancelář má být především pracovní míso, nikoliv relaxační zóna. Mezi starou dobrou klasiku patří bílá, světle modrá a zelená. Bílá odráží hodně světla a působí čistým dojmem. Může však působit příliš sterilně, proto je vhodné jí oživit doplňky. Světle modrá má pozitivní vliv na produktivitu a pomáhá dlouhodobě se soustředit. Zelená je osvěžující, harmonická a uklidňující. Barevná sytost ovlivní to, zda nás bude barva spíše stimulovat či naopak uklidňovat. Syté a tmavé odstíny povzbudí, zatímco světlé působí přátelsky.

Doplňky nesmí scházet

U vybavování pracovního koutu je nutné myslet i na detaily, kterými podpoříte atmosféru. Doplňky by měly být účelné a útulné. Nezapomínejte ani na potřebné osvětlení. Ideální jsou i stolní lampy v případě, že má místnost málo denního světla či budete pracovat večer. Mezi vhodné doplňky, které dodají energii, patří i rostlinky. Ty čistí vzduch, zvyšují vlhkost, absorbují škodlivé látky a tlumí hluk. Mimo jiné odbourávají podráždění očí a bolest hlavy, působí relaxačně i esteticky.

About the author

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Leave a Comment