Bydlení Byty Chaty Domy Inspirace pro bydlení Komerční články

Mohou být rekuperační jednotky cestou ke zmenšení vlhkosti v bytech?

Napsáno angelo

V bytech je během zimního období poměrně dost běžné, že dochází k hromadění vlhkosti. Týká se to především některých exponovaných oblastí, jako jsou okna a dveře, kde dochází k prudkému rozdílu teplot na velice úzkém prostoru. Zde se může dost jednoduše stávat to, že vzniká takzvaný vysoký rosný bod.

V závislosti na tom se hromadí větší množství vlhkosti, a dokonce můžeme počítat i s tím, že vlhkost začne postupně dělat nepříjemné mapy na stěnách. Zpočátku nepoznáme, že jde právě o tento problém, ale další signály se dostaví brzy!

Velice standardní u starších nemovitostí

U starších nemovitostí běžně rekuperace do bytu Hradec Králové nenajdete, protože se s tímto vybavením při konstrukci nepočítalo. Rozhodně ale není problémem rekuperační jednotky později instalovat, aby mohly plnit svoji funkci. U starších nemovitostí je ale ironií, že by rekuperační jednotky měly opravdu velké využití. Důvodem je především ten fakt, že jsou rekuperační jednotky schopny dostávat velké procento vlhkosti z prostoru pryč. A starší nemovitosti kvůli horšímu těsnění a zateplení tímto problémem zcela běžně trpí.

Jak poznáme, že máme problémy s plísní?

Prvním signálem jsou právě již zmíněné mapy na zdech. Můžeme si všimnout, že se nám na oknech začnou dělat rosná pole. Dokud není rosy tolik, že stékají a tvoří loužičky pod okenním rámem, není se čeho bát. Pokud ale už loužičky jsou, tak je problém s plísní nasnadě. Jakmile se totiž usadí dlouhodobě vlhkost ve stěnách tam, kde nejsou rekuperační jednotky Hradec Králové, tak automaticky začnou plísně vzkvétat pod omítkou. Na povrchu je tak uvidíte společně se zápachem vlhkosti až poté, co jsou rozvinuté.

Rekuperační jednotky jsou jednoduché řešení

Rekuperační jednotky jsou jednoduchým řešením hlavně díky tomu, že se dokáží postarat o svoji funkci plně samostatně. Uvnitř rekuperace Hradec Králové najdeme většinou měděný výměník tepla, který zaručuje, že si vstupní a venkovní vzduch předají teplo. Díky tomu tak bude vlhkost odcházet z prostoru, naopak přicházet bude čistý vzduch, a to všechno dokonce s tím, že nebudete vnímat jakékoliv výkyvy teplot.

About the author

angelo

Leave a Comment