Bydlení Byty Chaty Domy Inspirace pro bydlení Komerční články Tipy & Triky

Vertikální žaluzie jsou trendem současné doby

Napsáno angelo

Vertikální žaluzie patří mezi velice oblíbený typ stínění, jež jsou často k vidění v kancelářích, veřejných budovách a mnoha dalších prostorech. Vzhledem ke své praktičnosti a elegantnímu vzhledu mají své pevné místo i v mnoha moderních domácnostech. A proč si zvolit pro stínění oken právě vertikální žaluzie?

Vlastnosti vertikálních žaluzií

Jednou z hlavních charakteristických vlastností vertikálních žaluzií je možnost jejich širokého využití pro různá okna, ať už jde o běžná okna či velké prosklené plochy, balkonové sestavy nebo atypická okna. Velice časté využití nacházejí vertikální žaluzie i pro rozdělení místností. Kromě jiného jde také o typ stínění, který je charakteristický svým elegantním vzhledem, čímž dodává interiéru nádech luxusu. Vertikální žaluzie lze navíc zatahovat různými způsoby, a to buď ze středu do stran, či ze stran ke středu. Volba zatahování je tak čistě na vás a žaluzie nebudou v interiéru vůbec překážet.

Vertikální žaluzie se snadno udržují

Mezi typické vlastnosti vertikálních žaluzií patří i snadná údržba. Vertikální žaluzie jsou vyrobeny z odolné látky, která se nemuchlá a nepřitahuje velké množství prachu.  Jednou za čas je tak postačí pouze otřít vlhkým hadříkem, či použít na jejich čištění vysavač na nejnižší stupeň.

Široký výběr barev

Významnou předností vertikálních žaluzií je také široká nabídka barev a vzorů. Vertikální žaluzie jsou vyráběny z látek v mnoha barvách, takže si lze zvolit stínění, které bude přesně odpovídat vašim představám a ladit s celkovým vzhledem interiéru. Na vertikálních žaluziích oceníte i jejich rychlou montáž a snadné ovládání. Vertikální žaluzie lze ovládat manuálně pomocí řetízku, či motoricky pomocí ovládače.

About the author

angelo

Leave a Comment