Bydlení Exteriér Komerční články Tipy & Triky Zahrada

Máte rádi designové zahrady? Poradíme vám, jak udělat příjemné oplocení!

Napsáno angelo

Kdo by si nepřál mít krásný dům, který je zasazený uprostřed příjemné zahrady a ohraničený krásným plotem. Tento sen má určitě většina z nás a někteří dokonce mají takové štěstí, že mají možnost jej realizovat. Designové zahrady jsou v dnešní době opravdu velice zajímavou variantou, která je stále cenově dostupnější.

Není tak ničím zvláštním na tom, že v dnešních zahradách najdeme mimo klasických prvků také vystavené ohromné skalky, důmyslné designové ploty, nebo dokonce kompletní jezírka. Jak ale vybudovat oplocení, které nic z toho nebude rušit?

Nepoužívejte standardní obrubníky

 Kolem plotů se na drobných záhoncích zevnitř používají běžně klasické obrubníkové články, které ale na zahradě mohou působit troku jako pěst na oko. V našem případě je rozhodně nejlepší možností použití přírodnějšího materiálu, ideálně s nějakou příjemnou zemitou barvou, která nebude design zahrady jako takové nijak rušit. Typickým příkladem může být pro tuto úlohu palisáda z recyklátu, která na zahradu jednoduše zapadne. Díky tomu tak můžete najít levnou, a přitom velice příjemnou náhradu za použití klasických obrubníků.

Podpořte izolaci zeleně pomocí zástěny

Plotové zástěny jsou víceméně speciální plachty, které se používají mimo zahrad i na sportovištích jako jsou tenisové či volejbalové kurty. Ve všech ohledech jde především o to, aby se podařilo zlepšit viditelnost uvnitř pozemku, a přitom nebylo pořádně vidět ven. U dorůstající zeleně při plotech mohou plotové zástěny plnit úlohu nejen opory, ale také mohou zvyšovat optickou uzavřenost prostoru a soukromí na pozemku.

Hliníkové ploty nabízejí nejhezčí varianty

Pokud se podíváme na plot jako takový, tak pro nás rozhodně budou tou nejpříjemnější možností hliníkové ploty. Jedná se o moderní lamelové ploty, které nabízejí především spoustu krásných vzorů s důvěrným detailem. Moderní plotové lamelové výplně tak mohou být na oko opravdovou ozdobou pozemku. Navíc se jedná o jednoduchou technologii na manipulaci i instalaci, která vás ani nutně nemusí vyjít na žádné závratné částky.

About the author

angelo

Leave a Comment