Komerční články Tipy & Triky

Klávesnice Apple: Ta příští vám prý dobije telefon

Apple si čas od času nechá patentovat různé věci, které nakonec do reality nepřevede. Možná se ale zrovna tento čerstvý patent stane skutečností. Apple v něm plánuje Magic Keyboard s vestavěnou nabíjecí podložkou na zadní straně, která by mohla dobíjet iPhone, AirPods či Apple Watch.

Originální bezdrátová klávesnice Apple Magic Keyboard je nezbytnou výbavou pro majitele Macu. Dá se však použít i jako klávesnice k iPadu, který se tak rázem promění na plnohodnotné pracoviště, nebo dokonce k iPhonu. To bude zřejmě možné udělat i s tou příští.

Bezdrátové zařízení pro přenos energie

Co konkrétně si Apple patentoval? Klávesnice je bezdrátová, tudíž není připojená do zásuvky, přesto z ní můžete bezdrátově nabíjet další zařízení. Tohle je nová technologie, o niž se v patentu jedná.

Klávesnici by mělo jít složit do podoby stojanu na iPad či iPhone, podle patentu by měla mít dvě nabíjecí cívky. Mohli byste si tedy současně dobíjet třeba iPhone a Apple Watch, nebo také Apple Pencil. Jde však zatím pouze o patent, takže pokud se vůbec dočkáme konečného produktu, pravděpodobně bude vypadat dost jinak.

Jak to bude s výdrží?

Současná bezdrátová klávesnice Apple Magic Keyboard disponuje lithium-iontovou baterií, jež se dobíjí přes lightning konektor. Výdrž má asi jeden měsíc. Pokud bude klávesnice sloužit k dobíjení iPhonu, samozřejmě tak dlouho nevydrží. Ovlivněna bude jistě i hmotnost. Klasická Apple Magic Keyboard váží pouze 231 gramů, což z ní dělá skvělé přenosné příslušenství. Ta, již Apple patentoval, bude patrně těžší. Na druhou stranu si pak s sebou nebudete muset nosit nabíječku.

Na závěr ještě jedno připomenutí. Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o patentovou přihlášku, neexistuje ještě žádná informace o tom, kdy bude nová klávesnice dostupná. Velcí technologičtí giganti si často registrují patenty spíš pro jistotu, aby jim nápad někdo neukradl.

About the author

angelo

Leave a Comment