Bydlení Domy Exteriér Inspirace pro bydlení

Jak vyřešit vjezd do garáže

Napsáno JanaPK

Mít u domu garáž je věc užitečná i praktická. Abychom ale mohli využívat veškerého komfortu, který poskytuje, měli bychom mít možnost dostat se k ní pohodlně. Komu by se chtělo zajíždět do garáže, pokud by každá cesta k ní připomínala slalom mezi záhony a různými přístavky. Také jízda nebo couvání do kopce by nám parkování v garáži dost znepříjemňovala.

Na pohodlný příjezd by měl myslet už projektant

Jestliže dům teprve stavíte, zkontrolujte si, že vjíždění do garáže pro vás bude příjemné a každodenní rutina se nezmění v horor. V zásadě si musíme ohlídat tři důležité body:

  • Vzdálenost od místní komunikace
  • Příjezdová cesta ke garáži
  • Garážová vrata

To, co se u starších staveb dá ovlivnit jen zřídka, je poloha garáže vůči komunikaci. Čím méně překážek je mezi silnicí a vjezdem do garáže, tím lépe. U novostaveb je naprosto běžné, že je dům s garáží stavěný blízko místní komunikace, tím se příjezdová cesta zkracuje. Navíc dům poskytuje i soukromí pro relaxační zónu majitelů.

Co musí splňovat dobrá příjezdová cesta

Pohodlná cesta ke garáži se dá popsat několika přívlastky: měla by být co nejkratší, rovná a s praktickým povrchem. Měli byste se umět dostat do a z garáže i během deště, proto určitě zpevněte povrch dlažbou nebo kamením. Také sklon cesty je důležitý, rozhodně by neměl přesáhnout 25 %. Přesto, jestli to jen trochu jde, raději volte cestu rovnou. Není to jen o jednodušším výjezdu a couvání do garáže, zvažte například situace, kdy napadne hromada sněhu přímo před vrata.

Jaká vybrat garážová vrata

Výběr garážových vrat není dobré podcenit, ochraňují váš majetek. Naštěstí jejich nabídka je skutečně široká a není problém sehnat takové, které budou vyhovovat po stránce bezpečnostní, funkční i estetické.

Při rozhodování nezapomeňte, že u výklopných vrat musíme počítat s prostorem před garáží, nejsou tedy vhodná tam, kde těsně sousedíte se silnicí. Za to jsou poměrně levné a mají dlouhou životnost. U rolovacích a sekčních vrat se lamely zasunují přímo do garáže, potřeba prostoru je tak minimální. Lamely jsou ale odolnější proti nárazu, navíc mají dobré izolační vlastnosti, takže vaše auto bude v teple.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment