Bydlení Inspirace pro bydlení

Nezbytné doplňky do domácností aneb praktické dekorace

Drobné doplňky do našich domovů, které splňují nejen praktickou, ale i zdobící funkci patří mezi nejoblíbenější a často nakupované. Spousta lidí s oblibou vybírá nejen podle funkce a praktičnosti, ale i vzhledu. Každý přece touží po tom, aby měl hezký a útulný domov. Ať už se jedná o hodiny, lampy, dózy, věšáky, šperkovnice či stojany na víno. Společně se dnes podíváme na mnoho praktických pomocníků, kteří rovnou přispějí na zkrášlení našeho domova.shutterstock_70754935

Nutnost i ozdoba – klika na dveře

Bez kliky nemohou fungovat žádné dveře. Ta je zkrátka naprostou nutností. Kliky známe ty klasické z různých materiálů, barev a tvarů, ale použít se dá i koule. Vyzdvihnou celkový vzhled dveří a interiéru. Za příznivé ceny můžeme pořídit praktický, ale i originální doplněk do každé domácnosti. Klika představuje jakýsi šperk, pro každé dveře. Nejenže splní svůj účel, ale ještě ozdobí.

Rohožka nejen na otírání bot

Rohožku umisťujeme před nebo za vstupní dveře. Je to první věc, kterou uvidí každý, kdo k nám přijde na návštěvu. Dnešní trh nabízí mnoho originálních druhů rohožek. Pořídit se dá rohožka ve tvaru listu, ryby, kamení, s různými nápisy a dokonce i imitace čokolády.

Kam jinam pověsit ručník či utěrku než na věšák

Bez věšáčků a věšáků je nemožné si představit domácnost. Stávají se naprostou součástí, každého bydlení. Přesto mohou jednak sloužit a také doplnit další dekorace. Bývají porcelánové, kované, dřevěné, plastové. Od moderního pojetí až po retro, vintage a další.

Pomocník do kuchyně – držák na nože

I kuchyňská linka může být přehledná, zorganizovaná a hezká. Vaření v takovém prostředí je pak jedna radost. Pomocníků na kuchyňskou linku je nespočet. Od kuchyňských stopek, hmoždířů, kořenek až po stojánky. Doladit se dají s dalším kuchyňským vybavením či elektrospotřebiči.

Stojan na víno dodá šmrnc obýváku

Obývací pokoj může zazářit díky originálnímu stojanu na víno. Výběr tohoto druhu zboží je takřka neomezený. Přes dřevěné rustikální, kované, až po moderní a extravagantní kousky. Stojany mohou být na jednu, ale i více láhví včetně věšáku na skleničky.

About the author

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Leave a Comment