Bydlení Chaty Domy Inspirace pro bydlení

Chcete udělat plotu doslova umělecké dílo? Dneska už je to možné!

Napsáno angelo

Důraz na estetiku u věcí, které dříve byly stoprocentně jenom praktické, je v současnosti jedním z největších průvodních znaků. Díky tomu tak můžeme zcela běžně potkávat komponenty a vybavení, které původně plnilo jenom účelovou funkci, ale aktuálně nám nabízí neuvěřitelné možnosti pohrát si s designem.

Jednou z takových věcí je právě i plot. dříve jenom standardní dřevěné nebo výpletové ploty nahrazuje celá řada zajímavých designových variant, které rozhodně dokáží oslovit spoustu lidí. A také vy si tak můžete vytvořit dokonalý plot.

Designové moderní hliníkové ploty

Leč se jedná o hliníkové ploty, tak se ničím nenechte zmást. Jejich provedení a úprava je tak dokonalá, že jsou mnohdy i na bližší prozkoumání téměř nerozeznatelné od plotů, které jsou jinak z přírodních materiálů. V tom jsou rozhodně moderní hliníkové ploty excelentní. Najdete je v celé řadě kamenných i dřevěných vzorů podle reálných předloh.

Na rozdíl od svých přírodních předchůdců jsou ale mnohem odolnější, mnohdy levnější na pořízení a instalace i manipulace s nimi je zkrátka jednodušší. Jsou tak ideální cestou, jak vytvořit parádní rustikální oplocení.

Sjednoťte design se všemi prvky

U poměrně dost drahých vjezdových bran pro vozidla to není žádnou vzácností, ale branky se mohou i u opravdu krásných plotů čas od času ukázat z materiálů, které moc nekorespondují se zbytkem designu. Přitom není cenově nevýhodné ani obtížné dnes najít rám branky pro vlastní výplň. Díky tomu se vám tak za pomoci právě hliníkových plotů může podařit bez sebemenších problémů minimálně sjednotit design se zbytkem plotu.

Co nejhezčí také z vnitřní strany

Vnitřní část plotu je ta, kterou budete potkávat nejčastěji. Proto byste se také i na ní měli zaměřit. Způsobů, jak ji přitom ozdobit je nemalé množství a mezi námi je opravdu jedním z těch nejdokonalejších použití estetických záhonků. Kolem nich se u moderních zahrad používá palisáda z recyklátu. Na pohled připomíná obrubník, ale má tvar i pro lemování oblých záhonků. Přitom je barvou, která je mezi hnědou a cihlovou velice přirozená a dobře tak zapadne do kontextu.

About the author

angelo

Leave a Comment