Bydlení Komerční články Tipy & Triky

Jak efektivně řešit sníženou kvalitu vzduchu v bytech?

Napsáno angelo

V bytech se můžeme velice často potkávat s tím, že je uvnitř obytných částí neustále snížená kvalita vzduchu. Většinou to poznáte tak, že se vám nedaří ani při pravidelném větrání udržet v domácnosti svěží vzduch a velice často je naopak v domácnosti „zatuchlo“ a občas i nepříjemný zápach.

Dalším z tradičních indikátorů, které vám říkají, že už je potřeba něco s kvalitou vzduchu udělat, je potom tvorba vlhkých míst na stěnách. Takzvané mapy, které nejsou žádnou vzácností pro starší domácnosti totiž jasně dokazují, že by se mohlo v domácnosti dařit i plísním.

Rekuperační jednotky jako oblastní řešení

Existují ale případy, kdy je právě hromadění vlhkosti v jednom místě specifickou věcí. Upřímně je těchto případů extrémně hodně ve starších zástavbách s podstatně nedokonalým těsněním. Vše poznáme hlavně tak, že se jedná opravdu o lokální problém s tvorbou vlhkých stop na stěnách. Zde jsou rekuperační jednotky Pardubice tím, co vám dokáže pomoci bezkonkurenčně nejvíce.

Instalace rekuperační jednotky probíhá přímo do stěny jako takové a vyžaduje tudíž venkovní zeď. Zvenčí skrze tubus prochází čerstvý venkovní vzduch, zatím co se stejnou měrou vytlačuje ven vlhký vzduch z interiéru. Někde by se možná mohl obávat, že tato výměna bude stát za snížením teploty. To se ale bát nemusíte, protože rekuperace vzduchu Hradec Králové jsou vybaveny efektivními měděnými výměníky, které dokáží eliminovat riziko teplotních výkyvů v oblasti.

Mnohem efektivnější funkce klimatizací

Že vám přijdou v bytech jako přežitek? Možná to tak bývávalo ještě nedávno, ale dneska jsou již klimatizace poměrně dost běžnou součástí jak standardních domů, tak i bytů. Přitom dokáží svoji úlohu klimatizace do domu Pardubice plnit stejně efektivně jak v moderní nové zástavbě, tak i v rámci starších nemovitostí. I kvalitní klimatizace nemusí být zákonně tak moc účinná jako je tomu u rekuperačních jednotek, pokud jde o lokální změny. Dokáže ale na rozdíl od nich fungovat tak, aby se měnil vzduch v celém bytě bez rozdílu místností. Díky tomu tak můžete bojovat hlavně s tím, pokud nemáte v domácnosti dlouhodobě možnost příjemnějšího a čistšího vzduchu.

About the author

angelo

Leave a Comment