Komerční články

Jak efektivně a levně ohřívat vodu? Poradíme vám

Napsáno angelo

Na co potřebujeme v domácnosti teplou vodu? Samozřejmě na základní hygienu, stejně jako na mytí nádobí, nebo celou řadu dalších věcí. Podívejme se proto na možnosti, jaké existují, pokud ji potřebujeme ohřát. Rozhodně je třeba říci, že dominuje moderní ohřívač vody v podobě takzvaného boileru. Jedná se o velmi známé řešení, které vodu nejenom ohřívá, ale také ji ukládá v různě velkém zásobníku. Výhodou je to, že je nám teplá voda ihned k dispozici. Drobnou nevýhodou to, že k ohřevu dochází pravidelně, i když vodu nutně nepotřebujeme. To může být spojeno s vyššími náklady.

Ohřívejte vodu průběžně

Druhou volbou jsou takzvané průtokové ohřívače. Tedy ne přímo takové, které máme umístěny klasicky pod dřezem. My máme na mysli řešení takové, se kterým můžete zároveň i vytápět svůj dům nebo byt. Je to široká nabídka plynových kotlů, které umí ohřát vodu nejenom v topném systému, ale umí po otočení kohoutkem ohřát také vodu potřebnou k mytí. Výhoda daného kotle je to, že je voda ohřívána pouze ve chvíli, kdy ji sami potřebujeme. Na druhou stranu musíme dodat, že je třeba vždy pár vteřin počkat, než začne z vodovodní baterie naplno téci.

Kombinujte topení a ohřev vody

Třetí řešení, na které se podíváme, je pravděpodobně tím nejzajímavějším. Z jakého důvodu? Jedná se o tepelná čerpadla od Wolfcr.cz. Ty na trhu dominují hlavně díky svým vlastnostem, mezi které se řadí primárně tato pozitiva:

  • Velmi úsporný provoz.
  • Vysoký výkon.
  • Snadné používání a minimální údržba.

Tepelné čerpadlo totiž funguje na principu toho, že vezme energii z okolního prostředí – třeba vzduchu nebo země, kterou následně přemění na potřebné teplo. Můžeme je tak nejenom využít k vytápění, ale zároveň i k současnému ohřevu teplé užitkové vody. Ta je následně podobně jako v případě boileru připravena v dobře izolovaném zásobníku.

About the author

angelo

Leave a Comment