Bydlení Inspirace pro bydlení Interiér Ložnice

Jaké stínění zvolit do ložnice pro zajištění kvalitního spánku?

Napsáno angelo

Není pochyb o tom, že spánek hraje důležitou úlohu v našem životě a má zásadní vliv na lidské zdraví. Dlouhodobý nedostatek spánku může totiž vést k rozvoji mnoha typů onemocnění. Pro kvalitu spánku je tak důležité kromě kvalitní matrace zajistit dostatečné množství tmy, s čímž vám pomůže kvalitní typ zastínění. A jaký typ zastínění je do ložnice nejvhodnější?

Vnější stínění zajistí naprostou tmu

Stínění lze rozdělit do 2 základních typů, a to na interiérové a exteriérové (venkovní) stínění. Pokud jde o ložnici, tam se nejvíce uplatní venkovní stínící technika, která dokáže poskytnout absolutní tmu. Tma je důležitá pro spánkový hormon melatonin, který se nejvíce uvolňuje ve tmě a působením světla se jeho tvorba snižuje. Venkovní zastínění oceníte i v případech, kdy si budete chtít přispat, jelikož slunce váš spánek nenaruší.

V rámci venkovního stínění si můžete vybrat z 2 variant:

Kromě toho se venkovní žaluzie a rolety postarají i o utlumení zvuku z venkovního prostředí, takže vám zajistí tvrdé spaní po celou noc. V případě, že byste chtěli raději zvolit levnější variantu stínění, pak sáhnete po interiérovém zastínění. Dostačující tmu vám poskytnou horizontální žaluzie, jež patří mezi nejrozšířenější interiérové stínění. Případně můžete zvolit vertikální žaluzie, které se navíc stanou skvělým designovým prvkem vaší ložnice.

Ovládání přímo z postele

Venkovní žaluzie či venkovní rolety se stanou i skvělým designovým doplňkem vašeho rodinného domu či bytu. Kromě toho, že vám zajistí klidný a nerušený spánek, tak vám poskytnou snadné ovládání. Venkovní rolety či žaluzie můžete ovládat pomocí ovládače či je můžete společně s další technikou zapojit do systému chytré domácnosti a ovládat je pomocí aplikace v mobilu. Pro zatažení či odtažení stínění tak nebudete ani muset vstát z postele.

About the author

angelo

Leave a Comment