Pokud se mluví o izolaci, tak velmi často jenom v souvislosti s tou tepelnou. Ta ale není jedinou možností, na kterou je dobré se u vašeho domu zaměřit. Stejně tak jako chlad totiž může škodit i voda. Proto se podívejme, jak zabránit tomu, aby do interiéru vnikala. Nejprve je dobré zmínit, že základem jsou materiály na hydroizolaci základů. Ty jsou používány především k tomu, aby se vlhkost nedostávala z půdy do interiéru spodem. I to je totiž celkem častý jev a tak je nutné tomu zabránit. Ideálně pomocí produktů, kam se řadí:
- pružná cementová malta,
- flexibilní bitumenová emulze,
- samolepící membrána.
Vlhkost může do interiéru vnikat také shora
Nejenom ze země, ale také skrz střechu může vlhkost do interiéru vnikat. Pokud střecha nemá kvalitní střešní krytinu, je to celkem pravděpodobný jev. Není to ale jenom střešní krytina samotná, jelikož stejně tak by měla být správnou volbou i ochranná hydroizolace střechy. I ta dokáže pomoci ve chvíli, kdy je naším cílem eliminovat to, aby voda pronikala do objektu. Opět platí, že možností je celá řada, a to i s ohledem na typ střechy. Zda se jedná o střechu klasickou šikmou, nebo jde o rovné střechy.
Vlhkost z interiéru nezapomeňte také odstraňovat
Jak zamezit tomu, aby se vlhkost do interiéru dostala, to již víme. Nyní se podívejme i na to, jak ji odstranit ze samotného interiéru. Klasickou možností je větrání. K tomu pomohou běžná, stejně jako i střešní okna do podkroví. Alespoň jednou denně je dobré na pár minut dostatečně vyvětrat, aby se vlhkost odstranila. Pokud hledáte také možné modernější metody, samozřejmě také existují. Jedná se o možnost pořídit si moderní vysoušeče vzduchu, které nadchnou jednoduchým použitím, stejně jako i celkem vysokou účinností. Stačí je jenom umístit na požadované místo, zapojit do elektrické sítě a už se sami postarají o to, aby dokázaly interiér domu nebo bytu vysušit.