Bydlení Inspirace pro bydlení Interiér

Horkovzdušná kamna – dekorace i teplo v jednom

Kamna umí vykouzlit skvělou atmosféru nejen díky svému designu, ale také příjemným zvukem praskání polínek. Pravděpodobně každý zbožňuje uklidňující a nezaměnitelnou vůni dřeva. Tu můžete mít díky horkovzdušným kamnům na dřevo doma stále.

Kamna bývají různých barev a provedení. Jsou žáruvzdorná, a tak si můžete v klidu, pohodlí sednout do houpacího křesla s knížkou v ruce. Takovou atmosféru vám nezaručí žádné ústřední topení. Vychutnáte si nezapomenutelné okamžiky, které většinou známe jen z vyprávění našich babiček a dědečků. Nemyslete si však, že horkovzdušná kamna jsou určená pouze na chalupu. Variabilita horkovzdušných kamen je nepřeberná. Dokážou podpořit venkovský styl bydlení, ale i moderní vybavení domácnosti, kde převládá například sklo. Kamna využijete v bytě, domě, na chatě, skladu, ale třeba i garáži.

shutterstock_127376918

Dají se kombinovat s čímkoliv

Propojení dřevěné podlahy a kamenné dlažby kolem kamen, sněhobílý běhoun a skleněný konferenční stoleček vykouzlí učiněný luxus. Možná vás zarazí spojení kamen a bílého běhounu, ale i to je možné. Horkovzdušná kamna jsou schopná spalovat plyny i prachové částice. Způsob hoření je u nich jednak velmi účinný, ale také hospodárný. Než si přečtete první kapitolu vaší oblíbené knihy, bude vám syčet konvice s vřelou vodou na zasloužený šálek čaje či kávy. Přesně tak – dokonce vařit je na horkovzdušných kamnech možné.

Spojení krásy a příjemného tepla

V minulosti kamna plnila pouze praktickou funkci. Příliš se nehledělo na to, zda splývají nebo vyčnívají v daném interiéru. To už dávno neplatí. Horkovzdušná kamna mohou být dekorativní a trendové, přitom plně funkční. Dokonce je možné vybrat vhodnou velikost a design. Topit se v nich může briketami nebo suchým a tvrdým dřevem, které rovněž splňuje dekorativní funkci.

About the author

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Leave a Comment