Komerční články

Jak na rekonstrukci bytu

Napsáno Jaroslav

Konečně jste nastřádali cílovou částku na rekonstrukci bytu a teď nevíte, kde začít. Nevěšte hlavu, takovou situaci zažívá každý rok pěkná řada domácností. Stačí následovat jednoduchý návod a uspořádat si myšlenky, které vás dovedou k vysněnému bytu jako ze škatulky.

  1. Od podlahy

Než koupíte podlahovou krytinu, po které vám srdce zaplesá, zamyslete se nad tím, jak vlastně život ve vaší domácnosti vypadá. A jak bude vypadat za pět nebo deset let. Batolí se vám po bytě děti, běhají psi, nebo se domů chodíte jen vyspat? To všechno hraje svou roli. V prvních dvou příkladech určitě musíte podlahu uklízet častěji, a proto stojí za to investovat do pohodlí a zvolit nenáročný povrch.

Oblíbenou podlahovou krytinou už je pár let plovoucí podlaha. Vypadá krásně a jednoduše se udržuje, na druhou stranu se může velmi snadno poškodit. Proto ji rozhodně nepokládejte v kuchyni a v koupelně, kde je velká pravděpodobnost, že se na zem dostane voda. V těchto dvou místnostech je ideální zvolit linoleum, nebo dlažbu.

Plovoucí podlaha

Plovoucí podlaha

  1. Přes okna

Stará okna špatně těsní zvuk, vlhkost a snadno propouští cenné teplo. Proto rekonstrukci oken nikdy nedávejte na poslední místo. Nová okna od spolehlivého dodavatele vám také ušetří spoustu starostí s nepříjemnými plísněmi. Zároveň šetří energie, protože nepropouští tak snadno teplo ven.

  1. Po stěny

Vybírejte barvy a materiály velmi pečlivě. Obzvlášť pokud vás lákají výrazné odstíny. Ne vždy má záměr takový výsledek, jaký byste si přáli. Zkuste si barevnou stěnu načrtnout společně s vybavením, nebo ještě lépe, požádejte o radu interiérového designera.

Čím dál oblíbenější jsou také různé výmalby pomocí vzorovaných válců, tapety, odhalené stěny, nebo napodobeniny cihel. Takový výrazný prvek ozvláštní prostor, i když jím vyzdobíte jen jednu stěnu.

  1. Celá nebo postupná

Rozhodnutí, zda budete najednou rekonstruovat celý byt, nebo vyberete pár klíčových místností, jistě záleží na řadě podmínek. Ať už jsou to finance, nebo jiné vstupy či okolnosti. Určitě myslete na to, že rekonstrukce mohou trvat delší čas než je původní odhad, a tak je dobré vyřešit předem náhradní bydlení. To se týká zejména úprav kuchyně a koupelny.

Rekonstrukce kuchyně

Rekonstrukce kuchyně

  1. Kde hledat dodavatele

Srovnejte nabídky jednotlivých firem. S tím vám pomůže server Poptávej.cz. Zadáte zde poptávku s popisem zakázky včetně jednotlivých specifikací do jednoduchého formuláře. Na jeho základě se vám ozve hned několik firem s nabídkou ušitou přímo na míru. Ušetří Vám spoustu času s vyhledáváním a obepisováním jednotlivých firem.

Vyplnění formuláře přitom zabere jen chvíli. Díky různým nabídkám si velmi rychle uděláte obrázek, jakou cestou se při rekonstrukci vydat. A pak už si vyberete jen tu, která je vám nejbližší.

About the author

Jaroslav

Leave a Comment