Kuchyně Tipy & Triky Vaření

5 spotřebičů, bez kterých se v kuchyni neobejdete

Napsáno JanaPK

V kuchyni potřebujeme řadu různých pomocníků a asi každý to máme nastavené jinak. Někdo se obejde bez domácí pekárny, někdo bez smoothie makera, někomu nebude nikdy chybět kávovar. Některé spotřebiče ale potřebujeme určitě všichni.

 

1. Lednička

I lidé, kteří doma téměř nevaří, se bez ledničky neobejdou. Uchováváme v ní čerstvé potraviny i vařené jídlo, aby se nezkazilo. Chladíme v ní nápoje a občas i léky, když to potřebují. Lednička je jistě jednou z prvních věcí, kterou si do bytu pořizujeme.

2. Sporák nebo varná deska s vestavěnou troubou

Pokud máte sporák nebo varnou desku, ohřejete si jídlo i vodu na čaj. Samozřejmě, že je mnohem více využijete, jestli pravidelně vaříte. V tom případě jistě vybíráte nejen podle vzhledu, ale hlavně podle funkcí a nákladů na provoz. Připomeňme si, že mezi nejúspornější patří indukce a plyn.

3. Mikrovlnná trouba

Patří mezi vybavení, které nám poskytuje vyšší stupeň pohodlí. Rychle v ní ohřejete hotpvé jídlo, můžete si v ní i uvařit. Dokonce si v mikrovlnce připravíte i bábovku, stačí najít recept na internetu a vhodnou nádobu. Má všestranné využití a jen málokterá rodina ji ve své kuchyni nemá.

4. Rychlovarná konvice

Na službu konvice, která vám ohřeje vodu na kávu nebo čaj během několika desítek sekund, jsme si už všichni zvykli tak, že v našich kuchyních má své místo jisté. Jestliže ji používáte správně a ohříváte jen nezbytné množství vody, ušetří vám ročně i několik set korun na energiích.

5. Multifunkční robot

Nahradí řadu dalších spotřebičů a nástrojů v kuchyni, navíc hodně usnadní práci. Nemusíte už pracně strouhat, míchat, šlehat a hnětat, to všechno za vás udělá jediný pomocník. Dokáže také odšťavňovat, mixovat i sekat. Uplatníte ho při přípravě pokrmů a nápojů tak často, že se ani nevyplatí ho uklízet. Za to vše, co dokáže si navíc čestné místo na lince opravdu zaslouží.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment