Bydlení Byty Domy Tipy & Triky

Tipy, jak zabezpečit domov proti zlodějům

Napsáno JanaPK

Pokaždé, když máme na delší dobu opustit svůj byt či dům, tahle otázka se stále znovu vrací: je náš domov dostatečně zabezpečený před nezvanou návštěvou?

Jistotu asi nebudeme mít nikdy, takže je velmi vhodné mít domácnost pojištěnou, několik dobrých tipů ale může zlodějům cestu k vám domů dost zkomplikovat. A po pravdě: většina zlodějů dnes jde cestou nejmenšího odporu, jít přes více překážek je obvykle odradí.

Pevné dveře jako první překážka

Nešetřete na dveřích a pořiďte si je v bezpečnostní třídě 3 nebo 4 a k nim i nové zárubně. Dveře by měly být nejlépe plechové, ty se nemůžou ve vlhku deformovat. Také se kromě centrálního zámku, z něhož se jedním otočením uzamkne 12 bodů, hodí ještě jeden přídavný. Přes bezpečnostní zámky se dnes zloději snadno nedostanou.

Zabezpečte okna, pomůžou i rolety

Jestliže bydlíte v přízemí panelového domu, pomůžou venkovní rolety či žaluzie. Se staženou venkovní stínící technikou můžete bezpečně větrat, přes ně se zloději nevloupají.

Okna je dobré zabezpečit folií, která brání vysypání skla v případě rozbití. Složí také jako dobrá tepelná izolace.

Kamerový systém? Stačí makety

Jestliže nemáte v domě opravdu hodně cenných věcí, je možné pořídit si pouze makety kamer či jiného zabezpečovacího zařízení. Žádný zloděj se nejspíš nebude zabývat podrobným zkoumáním. Také pohybová čidla jsou dobrou pomůckou, pokud se nečekaně rozsvítí světlo, hodně nevítaných návštěv to od dalšího postupu odradí.

Vzdálená ochrana a inteligentní mobily

Kde je cennější majetek, tam se na jeho ochraně nešetří. Nejjistější způsob je elektronické zabezpečení napojené na bezpečnostní centrum. Tak můžete odjet opravdu bez obav, o váš dům je postaráno.

Novinkou v elektronické ochraně je vzdálený dohled přes mobilní telefon. Moderní technologie jdou dopředu, takže z kteréhokoliv místa na světě si můžete svůj domov zkontrolovat.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment