Kanceláře

Co by neměla postrádat žádná kancelář

Kancelář je místem, které by mělo poskytovat při práci pohodlí a navíc by mělo působit útulně. Velmi záleží na tom, zda trávíme v kanceláři většinu dne nebo ji používáme pouze občas.

kancelář

O tom, jak vhodně zařídit kancelář jsme si psali už v minulém článku. Dnes se zaměříme především na to, co by v ní nemělo chybět. Rozhodně musíme vždy pamatovat na kvalitní psací potřeby. Jde tedy o blok na poznámky, propisky či tužky včetně gumy, sešívačku, děrovačku a kalkulačku. Vhodnější je kovové provedení, přestože je o něco dražší. V případě plastů sice ušetříte, ale nikdo vám nezaručí, že si za týden či dva nepoběžíte koupit nový výrobek. Ono také velmi záleží na četnosti používání jmenovaných pomocníků.

Přehlednost na pracovišti

Pro udržení pořádku pracovního místa by neměly chybět odkládací a archivační boxy, pořadače, poličky, šuplíky, stojánek na psací potřeby, kancelářské svorky, lepící bločky. Aby vaše pracovní místo nepůsobilo nudně, můžete volit tyto pomocníky v různém barevném provedení.

Jestliže každý den pracujete dlouhé hodiny na notebooku, sejde se vám chladící podložka, podložka na myš, nastavitelné podstavce, podpěrky chodidel, jež zlepšují držení těla. Nemáte-li dostatek denního světla, nebo pokud pracujete ve večerních hodinách, bude nezbytné i kvalitní osvětlení. Rovněž je vhodné mít po ruce odpadkový koš. Když vám to prostor dovolí, opatřete si do kanceláře i pohodlnou pohovku. Nejvíce práce uděláte, když si sem tam odpočinete a vyčistíte hlavu alespoň krátkou přestávkou.

Kancelářská technika

Zapomenout nesmíme ani na kancelářskou techniku, jako tiskárna, řezačka, skartovačka. Ať už pracujete z domu či kanceláře, možná se vám bude hodit i flipchart. Vždy záleží na vaší práci a prostoru, který máte k dispozici. Ne všechny jmenované pomůcky musíte nutně pořizovat, jindy však mohou být nepostradatelné. Než si začnete kancelář vybavovat, je vhodné udělat si seznam věcí, bez kterých se nutně neobejdete.

About the author

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Leave a Comment