Tipy & Triky

Rovná střecha má spoustu výhod, ale někdy vyžaduje opravu

Architekti zabývající se návrhem moderních obytných a komerčních budov si mohou vybrat z několika různých řešení střešních krytin. Velice funkční, přitom však minimalistické jsou ploché střechy, které však také vyžadují pravidelnou údržbu. Staré zanedbané střechy, kterým nebyla věnována náležitá pozornost, potřebují rozsáhlé opravy.

Ploché střechy mají úhel sklonu 0 až 3 stupně v závislosti na místě měření. Plochá střecha bývá ve svou různých variantách, a to větraná a nevětraná. První zmíněná má tepelnou izolaci a ochranu proti vlhkosti na nejvyšší kondenzaci. Vrstvy jsou navíc odděleny vzduchovou mezerou. Kdežto nevětraná střecha nemá mezi izolačními vrstvami vzduchovou mezeru. Ještě je nezbytné zmínit, že mírný sklon povrchu je nutný kvůli odvádění dešťové vody.

Jaké jsou výhody plochých střech?

Pokud plánujete stavbu rodinného domu, potom se budete rozhodovat, jestli zvolit plochou střechu, nebo nikoliv. Výhody tohoto konstrukčního řešení jsou následující:

  • vysoká odolnost proti nárazovým větrům,
  • snížení tepelných ztrát,
  • nízká cena, která je až o 20 % nižší ve srovnání se šikmou konstrukcí,
  • moderní a estetický design v souladu s minimalistickým trendem,
  • vysoká bezpečnost při pohybu na povrchu během technických prací.

Plochá střecha má i své nevýhody

Nevýhodou ploché střechy je nutnost častého odstraňování sněhu v zimě. V případě nevětraných plochých střech je navíc nezbytné zaměřit se na nedostatečné větrání a vlhkost.

Jestliže plochou střechu na své nemovitosti máte, ale nevyhovuje vám aktuálním stavem, pusťte se do renovace. Nicméně je vhodné obrátit se na někoho, kdo a v této oblasti dlouholeté zkušenosti. Na rekonstrukce ploché střechy se specializuje společnost R3STAV s.r.o. Stačí se podívat na webových stránkách společnosti na již realizované projekty.

About the author

angelo

Leave a Comment