Bydlení Podlahy

Kritéria pro výběr mopu

Nejspíš neexistuje domácnost, kde by se nikdy nevyužilo služeb mopu. Ať už jde o mechanický, robotický či parní. Než si vybereme toho správného pomocníka do naší domácnosti, je vhodné zaměřit se na některé detaily. Právě ty nám totiž usnadní správný výběr. Zamyslíme se nad tím, zda chceme rotační mop, jaké ždímání upřednostňujeme, jestli splňuje hygienické normy a mnoho dalších aspektů. S kvalitním parním mopem vám odpadne nutnost lézt po čtyřech a zubním kartáčkem čistit spáry na dlažbě i obkladech. Kritéria pro výběr mopu

Vybíráme nový mop

Nejdříve se zaměříme na to, pro jaké podlahové krytiny budeme mop využívat. Jiné nároky se kladou na dlažbu, linoleum a dřevěnou podlahu. Jinde můžete vytírat „na mokro“ a jinde pouze vlhkým mopem. Podle toho také zvolíme materiál mopu. Popřemýšlejte také nad tím, zda mop využijete pouze pro interiér či exteriér. Další faktor pro výběr mopu hraje velikost místnosti – bytu. Mopy jsou rovněž různých velikostí. Překontrolujeme, zda se v místnostech nalézají méně dostupná místa, abychom pak případně mohli pořídit mop se sklápěcí tyčí či otočným kloubem.

Zamyslíme se také nad tím, zda ho budeme využívat i pro jiné účely, než vytírání podlahy. Dá se totiž využít také na mytí oken, dveří, výkladních skříní a těžko dostupných míst. Nejste přece Saxána, teleskopická tyč umožní dosáhnout vysoko i bez čárů a kouzel.

Ždímací systém

U těch obyčejnějších mopů zkontrolujte i hloubku kbelíku, abyste nemuseli vodu nalévat po trochách, pokud se nevejde pod vodovodní baterii. Zaměřte se i na to, zda je snadná a hygienická údržba mopu. Kolik vás bude stát případné dokupování saponátů, textilní části mopu a jeho jiné součásti. Kde budete mop skladovat a jak ho sušit.

Robotický mop

Zadržuje prach na elektrostatickém hadříku. Při pravidelném používání snižuje množství prachu i baktérií v domácnosti. Jedním zmáčknutím uklidí za vás. Robotický mop je šetrný a vhodný, pro všechny typy tvrdých podlah. Vytře podlahu za vás, než stihnete utřít prach.

Parní mop

Parní mop je inovací ve světě parních přístrojů určených k uklízení. Má širší rozsah využití a snadné ovládání. Umí leštit kachličky, nábytek, sklo i podlahu. Přitom zanechává svěží vůni. Uklízí s minimálním množstvím čisticího přípravku. Tím se podílí na úspoře financí a zároveň šetří životní prostředí. Mimo úklidu v domácnosti se dá parní mop využít také na mytí auta či motorky.

About the author

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Leave a Comment