Inspirace pro bydlení Tipy & Triky

4 tipy, jak vytvořit a udržet teplo rodinného krbu

Napsáno JanaPK

Říká se, že teplo rodinného krbu zajišťuje žena. Je to proto, že právě ženy umí prostor kolem sebe zútulnit tak, že z domu vytvoří domov.

Nikde ovšem není napsáno, že totéž nedokáže i muž. Zvlášť, jestliže vezme náš nadpis vážně a postaví doma krb, z něhož bude v zimních dnech a po večerech sálat příjemné teplo a budou v něm tančit plamínky. do nichž se bude se svými blízkými dívat při společně strávených chvílích.

Plameny patří k našim příbytkům odjakživa

Rodinné posezení u zapáleného krbu a pohled na živé plameny jistě patří k příjemným chvílím, jež  utužují vztahy mezi jednotlivými členy. Jestliže nemáte možnost pořídit si krb, zapalte si doma pro kouzelnou atmosféru občas svíčky. I jejich plameny navodí příjemní pocit útulného domova..

Textilní doplňky

Znáte ten úžasný pocit, když se na gauči zachumláte do hřejivé deky a pohodlně se podepřete polštáři? Jsou to právě huňaté deky, kožešinové předložky, polštáře všech tvarů a velikostí, stejně jako různé přehozy a plédy, co navozují příjemné pocity a útulnost domova. A za okny si může klidně třeba chumelit.

Vzpomínky zahřejí

Dříve si za dlouhých zimních večerů lidé povídali. Vzpomínali na společně prožité chvíle, lidi, které znali a které je již opustili nebo odešli daleko do světa. Dnes na společné večery nějak nezbývá čas, přesto ale můžete vzpomínky na své blízké či na zajímavé události oživit: obklopte se snímky, na nichž jsou osoby a místa, která si chcete uchovat v paměti. Můžete je pověsit na zeď nebo vystavit v rámečku na polici, potěší vás stejně.

Láska prochází žaludkem

Domov je tam, kde se mají lidé rádi. Když k tomu přidá paní domu každému šálek teplého kakaa a talířek s právě upečenou bábovkou, nebo se sesednete u stolu při svátečním obědě, je atmosféra dokonalá. Příjemně nasyceným  nám domov připadá ještě o kousek útulnější.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment