Interiér

Zařizujeme ložnici podle fenoménu feng shui

Napsáno Nikol Blahova

Feng shui se dostalo do podvědomí široké veřejnosti. Tento celosvětově proslulý fenomén se vkrádá i do vašeho bydlení, a právě tím bude inspirován dnešní článek, jehož řádky byste si určitě neměli nechat ujít. Společně se podíváme na feng shui pravidla pro zařízení ložnice. Vzhledem k tomu, že ložnice je místem, kde své dny nejen startujete, ale zároveň i končíte, kam si chodíte odpočinout a nabrat nové síly, je více než důležité, abyste se zde cítili co možná nejlépe. Feng shui je ideální příležitostí, jak vytvořit harmonické prostředídáte tomuto stylu šanci?

Pravidla feng shui pro…

…postel

V ložnici postel představuje nejdůležitější součást, bez které by tento prostor nikdy nebyl úplný. Feng shui si na jejím umístění hodně zakládá a s tímto úkolem se automaticky pojí hned několik zásad, přičemž tou nejdůležitější je zákaz postele umístěné naproti dveřím. Až budete vymýšlet a hledat vhodné místo pro tento kousek nábytku, vyhněte se takovému umístění, kdy byste z postele koukali na dveře. Zároveň platí, že by postel neměla být pod oknem.

…elektroniku

Zásady feng shui říkají, že elektronika nemá v ložnici co dělat. Jinými slovy si sem neumisťujte televizi, počítač či nebo rádio, které by vás rozptylovaly. Pokud se stane, že některý z těchto spotřebičů přeci jen v ložnici potřebujete, bylo by ideální, kdybyste jej zabudovali do uzavíratelné skříni. Nebude vás v noci rušit svým světlem. 

…fotografie

Hodně lidí si po celém bytěložnici nevyjímajeumisťuje nejrůznější fotografie sebe či své rodiny a blízkých. Není na tom vůbec nic špatného, ba naopak to dopomáhá k zútulnění interiéru, ovšem zásady feng shui jakékoli obrázky či fotky v ložnici nepovolují. Když už nějakou fotku, tak jedině obyvatelů ložnice – ostatní členové domácnosti jsou zde vnímáni jako narušitelé. 

…dveře

Dveře v ložnici by měly být během vašeho spánku zavřené. Nejenže se tak svým způsobem izolujete od světla, což vám napomáhá lépe se uvolnit a snáze tak upadnout do říše snění, ale zároveň to ve vás evokuje pocit, bezpečí, že se vám za zavřenými dveřmi nemůže nic stát.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment