Bydlení Inspirace pro bydlení

Tapety do každé domácnosti 2.díl

Tapety umí hezky sladit vybavení domácnosti a vytvářejí podmanivou atmosféru. Některé druhy tapet bývají omývatelné, proto se hodí především do prostor, kde je riziko spojené s umazáním. Tapety se mohou lepit na celou stěnu nebo pouze tam, kde chceme dekorovat. V závislosti na materiálu, barvě a vzoru se tapety hodí téměř do každé místnosti. Jednotlivé zbytky tapet se dají při trošce kreativity využít na zdobení čehokoliv. Lepení tapet není nijak složité a s pomocí návodů to dnes zvládne každý. Většina prodejců velmi ráda poradí s výběrem správného typu včetně rozměrů, ošetření stěn až po kvalitní lepidlo. Pokud si přece jen netroufnete na tapetování sami, existují firmy, které tuto službu provádějí na zakázku.shutterstock_118761499

Tapety bambusové

Jsou vyráběny, jak samotný název napovídá z bambusu a vytvářejí skutečně příjemnou atmosféru, která je nasáklá přírodou. Patří mezi odolné, pevné tapety s dlouhou životností. Výborně se doplňují s dalším bambusovým vybavením a jinou přírodní dekorací. Stěna před lepením musí být čistá, suchá a hladká. S pomocí štětce se lepidlo nanáší na tapetu. Nechá se působit zhruba 5 minut a poté přikládá na stěnu. Tapetovacím kartáčem se uhlazuje povrch. Jakmile jeden pás uschne, nalepí se další.

Tapety 3D

3D tapety bývají s velmi realistickými dekory, které vnesou do interiéru neobyčejný vzhled. Tento styl tapet a dekorů se jen tak rychle neokouká. Stále budete mít co obdivovat. Stěnu pokrývají plasticky vyhlížejícím designem. Většinou se v balení nachází rovnou i návod k instalaci. Mají hladký a omyvatelný povrch, což je činí nanejvýš praktické. Aplikovat je můžete na malou plochu, ale i celou stěnu.

Tapety textilní

Textilní tapety rozeznáváme tkané i netkané. Dále se pak dělí podle původu

  • Rostlinného: sisal, len, konopí
  • Živočišného: hedvábí, vlna, koňské žíně
  • Chemického: viskóza, polyester. Jde o nejhodnotnější skladbu materiálu, kterou lze od tapety požadovat. Materiály textilních tapet odrážejí nejlépe historii jejich vzniku. Dodávají tak patřičný nádech minulosti, avšak svým designem přímo pohlížíte do moderní současnosti.

 

 

About the author

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Leave a Comment