Pěstování rostlin Venkovní rostliny Zahrada

Okrasná travina do každé zahrady

Okrasná travina patří k nenáročným a hojně pěstovaným rostlinám. Dokáže vyčarovat na nejedné zahradě zajímavé pozadí a příjemnou atmosféru. Rovněž rozdělují či spojují zahradní plochy a vytváří harmonické a kontrastní kombinace. Nízké odrůdy travin se dorůstají zhruba výšky 30 centimetrů. Ty střední do 100 a vysoké nad 100 centimetrů. Mnohé z nich mají velmi zajímavé a barevné květenství. Nevyžadují žádnou složitou péči a radovat se z nich můžete i během  zimního období. Některý typy travin bývají mrazuvzdorné, jen je potřeba respektovat delší zimní spánek. V dnešním článku se podíváme na některé typy nízkých, středních, ale i těch vysokých travin.shutterstock_1363839023

Travina nízkého vzrůstu

Jak bylo uvedeno, existuje mnoho odrůd. My se dnes zaměříme na Smělek sivý. Ten pochází z východní Evropy. Tato travina vyžaduje teplejší stanoviště, slunce a spíše sušší půdu. V listu je travinka vysoká zhruba 20cm, ale v květu dosahuje klidně až 60cm. Je to šedozelená tráva vytvářející středně husté trsy a spíše polehává. Sadit je vhodné do menších skupin. Květenstvím vás potěší v období červen až srpen. Tento druh traviny je zajímavý tím, že roste tam, kde ostatní trvalky pro sucho a nedostatek živin nepřežijí.

Traviny středního vzrůstu

Tady vám rádi představíme Dochan východní. Vyznačuje se řídkými trsy šedozelených listů vysokých kolem 40 centimetrů. Kvete v měsících červenec až září válcovitými lichoklasy jemně růžové barvy. Jeho původ bychom hledali na Kavkazu. Rovněž má rád sluníčko, teplo, sucho a propustnou půdu. Patří mezi mrazuvzdorné traviny. V období květu vás učaruje svojí nevídanou krásou.

Traviny vysokého vzrůstu

Ozdobnice velká je skutečně hodně vysokou a mohutnou travinu. Dorůstá se výšky až 300 centimetrů. Listy má převislé, široké 2,5cm a ve středu listu vede bílý pruh. Původ této rostliny pochází z Japonska a severní Číny. Tento druh většinou nekvete a spodní listy usýchají. Množí se během jarního období dělením trsů. Stejně jako předešlé dvě traviny, je mrazuvzdorná. Je to krásná a mohutná solitéra, která se hodí do větších zahrad.

About the author

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Leave a Comment