Bydlení Byty Chaty Domy

Nejen kusové koberce vám v zimě zpříjemní bydlení

Zima je dnes v českých domácnostech úspornější. Možná jste rovněž museli poněkud snížit teplotu v interiéru, protože vás vysoké ceny energií zaskočily jako většinu Čechů. Nevadí, vždyť teplo domovu dokážeme dát i jinak než jen tím, že teplotu na teploměru vyženeme na 28 °C. Pojďte si zútulnit domov krásným a hřejivým bytovým textilem. Zima je proto ideální.

Zebou vás nožky?

Většina domácností odstranila před časem koberce a vyměnila je za tvrdé podlahy: obvykle plovoucí laminátové podlahy, někdy vinyl, marmoleum, někdy dřevo či dlažbu. Tyto podlahy jsou výrazně studenější, než byly dříve koberceNa druhou stranu se jednodušeji udržují, a pokud si vybereme ty kvalitnější a odolnější, nemusíme se bát ani nehod, ke kterým v domácnostech občas dojde. Třeba pokud máme děti. Vylitá barva na keramickou dlažbu není vůbec žádným problémem. Vždy musím v duchu chválit bývalého majitele našeho baráčku, že ji zvolil jako podlahovou krytinu. Z obýváku máme s dítětem doslova ateliér a zatím naše keramická podlaha odolala zcela všemu.

Jenomže, co když si chceme udělat na podlaze pohodlíčko? Na tvrdých podlahách to v zimě, ani v přechodných měsících, rozhodně příjemné není. Navíc když barák zrovna nepřetápíte, snadno můžete dokonce nastydnout. Ideálním řešením jsou kusové koberce. Udržují se snadno, když vám překáží, prostě je srolujete a na čas odložíte. Ani jejich pořízení není příliš drahé.

Kde udělají kusové koberce největší parádu? Zejména v obytném prostoru, často mezi jídelnou a kuchyní. Zde je prostor málo využívaný, protože sem nejde postavit nábytek, ale přitom ideální pro celou řadu činností. Navíc přesně pro takové, které budeme nejraději dělat na podlaze. Ať již se zde rozvalíme s Kindlem nebo s knížkou, s tabletem a nějaký rozkoukaným seriálem, s PSP, s nějakou rodinnou deskovkou, kterou se nám nepodařilo rozložit ani na kuchyňském stole, či si zde třeba budeme chtít zacvičit.

Dalším místem, kde nesmí kusové koberce chybět, je dětský pokojík. Děti milují válení se na podlaze. U nás slouží ke zkoušení nových prostocviků z gymnastiky a z baletu, i chvatů z juda. Hrají se zde deskovky, staví se z všemožných stavebnic, a na „kobercové hromadě“ se schází všichni plyšáci, plasťáci, panenky i transformeři.

Útulný prostor působí tepleji

V zimě vás doma nezahřeje jenom horký čaj, ale i to, že si vytvoříte útulné prostředí. Nepůsobí vaše bydlení dostatečně útulně? Především si zajistěte dostatek soukromí. Moderní záclony nenaruší styl vašeho bydlení a zatemňovací závěsy vytvoř absolutní soukromí, i když rozžnete.

Jak ještě prostor zútulnit více? Pořiďte si polštářky. Dejte je všude, kam jen to jde. Vypadají hezky a stylově, lákají k odpočinku i k zábavě. Co vy a polštářová válka? U nás letí každou neděli ráno. Vyzbrojila nás Bytema, od které jsme si pořídili nádherné dekorační polštářky z gobelínových látek. Přidejte též plédy a deky. Nejvíce zahřeje fleece.

About the author

angelo

Leave a Comment