Exteriér Komerční články

Velkoformátová a natural dlažba jsou hvězdami exteriéru

Pojďte se letos pustit do úprav okolí svého domu. Zpevněné plochy kvalitní venkovní dlažbou vypadají skvěle a nikdy je nenahradíte alternativami typu vyštěrkovaná plocha či trávník. Pouze kvalitní dlažba vám umožní pohodlný přístup do domu, navíc téměř vždy čistou nohou i zvenčí. Jaké venkovní dlažby budou hitem zrovna letos?

Ideální poměr cena/design nabízí betonové dlažby

Díky moderním technologiím výroby dnes firma Presbeton nabízí dlažby, které jsou k nerozeznání od přírodní kamenné dlažby, nebo od jiných materiálů. Hvězdou sortimentu je jednoznačně natural dlažba dlažba Bark. Koho napadlo pracovat v exteriéru především se dřevem, mnohdy toho již olitoval. Životnost dřeva je nízká, přestože jej ošetříme prostředky pro venkovní použití. Přitom systém Bark od Presbeton umí zcela věrně napodobit desky, pražce, pařezy i kůru. Nebojte se žádného kýče. Tento betonový program pro okolí domu a zahradu má od něj skutečně daleko. Vysoký podíl ruční práce dává přitom každému kousku autenticitu a okolí domu s dlažbou a s dalšími doplňky Bark vypadá dokonale. Hodí se jak k moderním, tak ke starším nemovitostem a chalupám.

Venkovní dlažby jako dokonalé imitace

Dlažba Bark je však jen jednou z natural dlažeb v sortimentu Presbeton. Betonové dlažby umí napodobit kamenné šlapáky, žulové kostky, různé druhy kamenných dlažeb, ale dokonce i kovové pláty s tradičním lístkovým povrchem. Všechny dlažby jsou přitom mimořádně přesné, snadné na pokládku a odolné. Jejich povrch je ošetřen impregnací Protect Systém TOP zamezující pronikání vody a následnému poškození mrazem. Jedinou údržbou těchto dlažeb je z času na čas obnova této impregnace, například postřikem.

Velké formáty dlažby hned tak z módy nevyjdou

Zejména k hypermoderním novostavbám se hodí velkoformátová dlažba. Za svoji vlajkovou loď v tomto segmentu považuje Presbeton dlažbu Monument XL. Je mrazuvzdornou i protismykovou a nabízí se ve formátech 1×1 m a 1×0,5 m. Dalšími velkoformátovými dlažbami jsou Alma s efektem jemně opracovaného kamene, přirozeně působící dlažba Travertin i dokonale dřevo imitující Darea.

Velkoformátová a plošná dlažba, mezi kterou najdete další skvělé modely, se skvěle hodí k vydláždění okolí domu, chodníků, teras i kolem bazénů. Velké plochy usnadňují péči o dlažbu, co se týče náletů a klíčení plevelu ve spárách. Plošné dlažby bývají pohledově velice kompaktní.

Jednou z nejkrásnějších plošných dlažeb je rozhodně Tamara. Reliéfní tryskaný povrch připomíná břidlici. Dlažbu, stejně jako další plošné dlažby Presbeton, lze pokládat především do pískového lože, též lepit na beton, nebo pokládat na speciální terče pro dlažbu.

Aby byla pokládka dokonalou, vždy je důležité dlažbu pokládat s obrubníky. Ideálně se zapuštěnými a osazenými do stejné výšky, jako je samotná dlažba.

About the author

angelo

Leave a Comment