Bydlení

Jaké jsou nejefektivnější způsoby zabezpečení domácnosti před zloději?

Napsáno angelo

Co může pokazit příjemné pocity, které si dovezete z vytoužené dovolené? Zjištění, že se v době vaší nepřítomnosti ve vaší domácnosti pohyboval zloděj. Kromě škody na majetku budete žít s pocitem, že váš domov není tak bezpečný, jak jste si do té chvíle mysleli. Přitom stačí, abyste učinili následující základní opatření. Připravili jsme pro vás několik nejefektivnějších ochranných prvků a praktických tipů.

Zabezpečení dveří

Zloděj se k vám nedostane komínem a nebude-li moct jinak, pak se rád vyhne i oknům. Proto byste se měli zaměřit na úroveň bezpečnosti vstupních dveří. Investujte do bezpečnostního zámku a zvažte výměnu samotných dveří – zásadní chybou je instalovat prvotřídní zámek do dveří, které drží spíše silou vůle. Obojí spolu úzce souvisí.

Zabezpečení oken

Když se zloděj nedostane přes dveře, možná to zkusí okny. Vy mu můžete nachystat nepříjemné překvapení v podobě bezpečnostních fólií. Ty zvyšují mechanickou odolnost oken a minimalizují šanci, že se přes ně někdo vloupá dovnitř.

Kamerový systém

Dobrou volbou může být kamerový systém, který prostřednictvím wi-fi pošle informace o aktuálním dění přímo na váš chytrý telefon. Pokud ho doplníte o zvukový alarm, zloděj pravděpodobně po zaslechnutí hlasitého zvuku uteče.

Pojištění domácnosti

Mít pojištění domácnosti je základ. S ohledem na konkrétní podmínky získáte také ochranu před živly a dalšími riziky, které mohou způsobit škodu na vašem majetku. Spoustu času i peněz ušetříte tak, že si sjednáte majetkové pojištění on-line.

Vždy si však důkladně přečtěte všechny odpovědi na otázky k majetkovému pojištění a zvolte produkt, který odpovídá vašim potřebám.

A nezapomeňte, že zloději většinou nenavštěvují domácnosti, o kterých si myslí, že v nich někdo je. Podaří-li se vám nasimulovat vaše přítomnost, máte napůl vyhráno.

About the author

angelo

Leave a Comment